Güncel

Abdullah Gül Beykozlumu olacak?

Abdullah Gül Beykozlumu olacak?
2014.08.30 00:00
| | |
6555

Boğaz'ın en güzel ilçelerinden birisi olan Beykoz, önümüzdeki yıllarda 'Bir eski Cumhurbaşkanı'na ya da muhtemel bir Başbakan’a ev sahipliği yapabilir.

Ulusal basında çıkan "Abdullah Gül, Beykoz'dan villa aldı" haberine ilişkin, söz konusu villanın kendisine ait olmadığına dair Köşk'ten yazılı bir açıklama gelse de Gül’ün Beykoz'da oturacak olmasının seçenekler arasında yer aldığına dair vurgu yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Hidiv Kasrı sırtlarında yer alan söz konusu villanın Sayın Abdullah Gül'e değil, işadamı olan damadı Mehmet Sarımermer'e ait olduğu vurgulandı. Ancak Sayın Abdullah Gül’ün gelecekte Beykoz’da oturma olasılığı yalanlanmadı; aksine bu olasılık vurgulandı…

Cumhurbaşkanlığı: "Beykoz da bir seçenek"

Doğum tarihi 29 Ekim 1950 olan 64 yaşındaki Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, emeklilik günlerinin huzurunu Beykoz'da arıyor olabilir. Görev süresi gelecek ay, 28 Ağustos 2014'te dolacak olan Gül'ün yaşayacağı yer hakkında ilk kez resmi yazıyla bilgi verildi. Ulusal basında yer alan ve kendisinin Beykoz'da bir villa satın aldığına dair çıkan habere yazılı olarak açıklık getiren Cumhurbaşkanlığı, villanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e değil damadına ait olduğunu vurgularken, Cumhurbaşkanı'nın emeklilik sonrası yaşayacağı yerler konusunda Hıdiv Kasrı'ndaki villanın 'bir seçenek' olabileceği kaydedildi. Eğer bu seçenek karar dönüşürse, Beykoz önümüzdeki yıllarda ‘Bir eski Cumhurbaşkanı ya da yeni bir Başbakan’a ev sahipliği yapıyor olabilir.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı, Hıdiv Kasrı, İkametgah

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"