Kültür

Abdullah Bayık Kütüphanesi açıldı

Abdullah Bayık Kütüphanesi açıldı
2014.07.24 00:00
| | |
14169

Beykoz’un önemli yerleşim bölgelerinden biri olan Gümüşsuyu Mahallesi’nde bir ilk gerçekleşti. Gümüşsuyu Vakfı’nın yaptırmış olduğu Abdullah Bayık Kütüphanesi Beykoz kaymakamı Aydın Ergün’ünde katılmış olduğu törenle hizmete açıldı.

Beykoz’un önemli sivil toplum ve sosyal kuruluşlarından bir olma yolunda hızla ilerleyen Gümüşuyu Vakfı’nın yaptırmış olduğu kütüphanenin açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Açılışa katılan isimler arasında, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Necati Ak ve Erdal Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu, Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu, AK Parti Eğitim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yüksek’de yer aldı.

 Değerlerimize sahip çıkmalıyız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Gümüşsuyu Vakfı’nın bölgede yapmış olduğu çalışmalar sinevizyon aracılığı konuklara anlatıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Dursun Ali Okuyan,  bilim ve teknoloji nedeniyle hızla küreselleşen dünyada, bazı değerlerin yok olmaya yüz tuttuğunu ve bunlar arasında en önemli değerlerin başında gelen okuma kültürünün devam etmesi gerektiğini söyledi. Vakıf olarak yapmış oldukları çalışmalardan da söz eden Başkan Okuyan, hiçbir başarının bireysel olamayacağını ve her başarının ardında kolektif bir aklın olduğunu kaydetti.

Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet ederek, teşekkürlerini ifade eden Okuyan, “Gümüşsuyu halkı var olduğu sürece, Gümüşsuyu Vakfı yaşayacaktır” dedi. Sağlık alanında yapmış oldukları çalışmalardan da söz eden Başkan Okuyan, kütüphanenin kitap eksikliğinin giderilmesi için Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’den destek istedi.

 

 

Son derece modern bir kütüphane

Programda konuşan Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de, son derece modern bir kütüphane yapıldığını ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini kaydederek, kendisinin de bir Gümüşsuyu sakini olduğunu söyledi. Gümüşsuyu Mahallesi’nin doğallığını muhafaza etmesinde Gümüşsuyu Vakfı’nın çok önemli rolü olduğunu da ifade eden Ergül, kütüphaneye yapılan yatırımın kendisini şaşırttığı kadar mutlu ettiğini söyledi.

Kütüphaneler bilgi evidir 

Programın son konuşmacısı olan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de kütüphaneyi görünce şaşıranlar arasında yer aldı. Aydın Ergün, kütüphanenin çok güzel hazırlandığını ve mekânın küçük olmasına rağmen yüreği geniş insanların kütüphaneye yoğun emek sarf ettiklerinin göze çaptığını söyledi. Aydın Ergün, Beykoz Kaymakamlığı olarak bölgede yapmış oldukları hizmetlerden de söz ederek, Abdullah Bayık Kütüphanesi’nin Türkiye Okuyor Kampanyası’na da katkı sunmasını beklediklerini söyledi.

 

“Kütüphaneler; fikri bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılan yazılı eserleri bünyesinde barındırarak, insanların yararlanmasına sunulan ve kültürel değerlerin gelecek nesillere taşınmasına köprü olarak eğitim ve öğretime sonsuz ve sınırsız katkılar sunan bilgi evleridir” şeklinde konuşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Abdullah Bayık Kütüphanesi’nin önce Gümüşsuyu’na sonra da Beykoz’a hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Abdullah Bayık, Gümüşsuyu Mahallesi, Beykoz Kaymakamı, Aydın Ergün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"