Güncel

ABD'den altın madalyayla döndü...

ABD'den altın madalyayla döndü...
2014.09.13 00:00
| | |
3022

Beykozlu Esra İyilik arkadaşı Rümeysa Ünsür’la birlikte hazırladığı çevre dostu site dizaynıyla ABD’de lise öğrencilerine yönelik düzenlenen GENIUS OLYMPIAD’da altın madalya kazandı.

New York Devlet Üniversitesi ve Terra Foundation tarafından düzenlenen uluslararası bir yarışma olan GENIUS OLYMPIAD’da ülkemizi temsil eden Esra İyilik ve Rümeysa Ünsür çevre kategorisinde Dünya 1.liği elde etti.

16-21 Haziran tarihleri arasında Oswega'da New York Devlet Üniversitesi kampusunda düzenlenen olimpiyatlarda öğretim üyelerinden oluşan jüri projeleri titiz bir incelemeye tabi tuttu.
 
Adaylar bilim, tasarım, sanat, edebi eserler ve şehir planlama olmak üzere 5 ayrı dalda hazırladıkları projelerle birincilik için yarıştılar ve hazırlanan stantlarda jüriye projelerini tanıttılar.
 
Çevre Dostu Site Şampiyonluk Getirdi
 
Coşkun Koleji öğrencisi olan Esra İyilik ve Rumeysa Ünsür, tüm atıklarını geri dönüştüren, çevre dostu site tasarımıyla Dünya 1.liği elde etti.
 
Elde ettiği başarı dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Esra İyilik, “Finalde 58 farklı ülkeden ve 38 Amerika eyaletinden öğrenciler vardı. Yarışmaya 765 proje katılmış ve 310 tanesi Amerika’ya davet edilmişti. Bu bizim için büyük başarıydı. Öğretmenlerimiz bizi finale en iyi şekilde hazırladı. Sadece projeyi değil ülkemizi temsil adına elimizden geleni yaptık. Ülkeme bu başarıyı kazandırdığım için çok mutluyum” dedi.
 
Yarışmada ayrıca jürilerin farklı sorularına doğru cevaplar veren Aslınur Demirdöven yazmış yazı alanında Dünya 1.liği ve Beyzanur Elmas ve Feyza Üstüner hazırladıkları animasyon filmiyle Dünya üçüncülüğü aldılar.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: ABD, Beykoz, Esra İyilik, Genıus Olympıad, Oswega, Rümeysa Ünsür

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"