AB Bakanı Beykoz’da kimi ziyaret etti?

  • 0
  • 14035
AB Bakanı Beykoz’da kimi ziyaret etti?

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Mahmud Efendi Hazretleri’ni Beykoz Çavuşbaşı’ndaki konutuna ziyaret etti.

Önceki hafta AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında, HAS Partililerin AK Parti’ye geçiş yaptıkları programda önemli açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, bu hafta yine Beykoz’daydı.

Egemen Bağış Mahmut Efendi hazretlerini ziyaret etti

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Mahmud Efendi Hazretleri’ni Beykoz Çavuşbaşı’ndaki konutuna ziyaret etti.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Asrın Müceddidi Efendi Hazretlerini (k.s.) Çavuşbaşı’ndaki konutuna bir ziyaret gerçekleştirdi.

Konutun girişinde Marifet Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Keskin Hocaefendi tarafından karşılanan Bağış, önce federasyon yetkilileriyle temaslarda bulunup Marifet Derneği’nin hizmetleri hakkında bilgi alıp bir süre sohbet etti. Daha sonra Bakan Egemen Bağış ve beraberindeki heyet Efendi Hazretleri’nin elini öperek “Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Allah güç kuvvet versin. Hayır duanızı almaya geldik” dedi.

Yaklaşık 30 dakika süren ziyaret sırasında hükümetin yaptığı çalışmalardan bahseden Bağış;“Başbakanımız Tayyip Bey’e de çok dua edin Efendim. Kendisi çok çalışıyor, onunla da çok uğraşıyorlar ama güzel şeyler oluyor inşallah” dedi.

Egemen bağış, ayrıca Efendi Hazretleri’nin Suriye’deki durum ve Türkiye’ye sığınan Müslümanlar hakkında ki sorusu üzerine de konu hakkında bilgi verdi.

Bağış; “İnşallah Cuma günü Başbakanımız ile birlikte Siirt’e gideceğiz. Molla Burhaneddin’e sizin selamınızı da iletiriz inşallah” dedi.

Son olarak Efendi Hazretleri’nden müsaade isteyen Bağış’a konuttan ayrılırken Efendi Hazretlerinin kendisine ait eserler olan ve Ahıska Yayınevi tarafından yayınlanan; “Ruhul Furkan Tefsiri, Risale-i Kudsiyye Tercemesi, İrşadül Müridin, Sohbetler, Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Fatiha Tefsiri gibi” eserlerden oluşan kitap seti hediye edildi.

Bakan Bağış’a ziyareti sırasında, AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Çite eşlik etti.

Haber Merkezi

Karadenizli inşaatçı evini vinçle taşıdı
Önceki Karadenizli inşaatçı evini vinçle taşıdı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz