8 Saniye filmi rekora koşuyor...

  • 3
  • 26819
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...
8 Saniye filmi rekora koşuyor...

Filmin başrolünde oynayan Esra İnal’ın ablası ise Beykoz’da çok önemli işlerin altına imza atıyor…

Berlin'de doğup büyümüş olan Esra İnal'ın sıra dışı hikâyesinden esinlenilerek hayata geçirilen "8 Saniye" adlı film, korkulardan kurtulma, yaşamla barışma üzerine yaşanmış bir hayatı beyaz perdeye taşıyor. Vizontele, G.O.R.A. ve Sınav gibi sinemada büyük gişe hasılatları elde etmiş ve üzerinde çok konuşulmuş filmlerin altına imza atan Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, Yılmaz Erdoğan da 'Derviş' karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor.

8 Saniye filminin Beykoz'la ise büyük bir bağlantısı bulunuyor. Filmin senaryosunu yazan ve başroldeki 'Esra' karakterini oynayan Esra İnal'ın ablası Beykoz'da ikamet ediyor. Dost Beykoz, 8 Saniye Filmi'ni izlerken kendinden ve Almanya'da yaşadığı günlerden kesitler bulduğunu söyleyen Beykoz Belediye Meclisi Üyesi ve BEDES Başkanı Gülay Demirel ile ertelenmiş bir röportajı gerçekleştiriyor. Esra İnal'ın ablası Gülay Demirel, çok beğendiği film dolayısıyla kardeşiyle gurur duyduğunu anlatıyor ve ekliyor: "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde BEDES'teki 300 kadını Zorlu Center'a bu filmi izlemek üzere götüreceğim. Kız kardeşim Esra İnal da orada olacak ve film sonrası Beykozlu kadınlarımızın sorularını yanıtlayacak."

‘Gülay Demirel ile filmin ün kazanacağı konusunda fikir birliği etmiştik…’

Uzun bir bekleyişin ardından 8 Saniye filmiyle ilgili görüşmek üzere Gülay Demirel ile sözleşiyoruz. Kız kardeşi Esra İnal'ın çekimler sırasında Beykoz'a da geldiği ve Gülay Demirel ile birlikte vakit geçirdiğini biz aylar öncesinden zaten biliyorduk. Bir buluşma olanağımız, bir araya gelme olanağımız ise ne yazık ki olmadı. Türk-Alman oyuncu kadrosu, senaryonun ağırlığı ve Ömer Faruk Sorak'ın titiz çalışması, film çekimi sırasında Dost Beykoz olarak Esra İnal ile bir araya gelmemizi hep engelledi. Kendi hayatını yine kendisi oynamak isteyen Esra İnal'ı bu stresli günlerinde sıkboğaz etmenin, onun için yapılacak en büyük kötülük olduğuna karar verdik ve Dost Beykoz olarak filmin vizyona girmesini bekledik. Bu sırada ise Gülay Demirel ile her konuşmamızda, senaryonun detaylarının yaratacağı etkinin Türkiye'nin de dışına taşabileceği konusunda fikir birliği ettik.

‘Gülay Demirel, 300 Meşale Annesi’ni 8 Saniye’ye götürecek!’

Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyesi ve BEDES Başkanı Gülay Demirel ile nihayet 8 Saniye Filmi için söyleşmek üzere bir araya geldik. Bu sırada çok önemli bir haberi de kendisinden dinledik. Gülay Demirel, BEDES'in Meşale Anneleri'ni 8 Saniye Filmini izlemek ve başrol oyuncusu (aynı zamanda kız kardeşi) Esra İnal ile söyleşmek üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Zorlu Center'a götürecek. Bu ‘özel’ günde 300 Meşale Annesi’yle birlikte önce film izlenecek ve hemen ardından da Esra İnal ile bir söyleşi gerçekleştirilecek. Gülay Demirel, bu konuda da oldukça heyecanlı görünüyor. Anlaşılan o ki, yıllardır Beykoz'da kadınların okumaya, tiyatroya, sinemaya yönelik dikkatini çekebilmek için çırpınan Gülay Demirel, ilk kez bu kadar onur ve gurur duyacağı bir ortama girecek. Gişelerde böylesi başarılı olan ve senaryosu bakımından oldukça dikkat çeken bir filmi Gülay Demirel, dert ortağı, mücadele arkadaşlarıyla Meşale Anneleri'yle birlikte keyifle izleyecek. Öte yandan da aynı Gülay Demirel, başrolünde oynayan kız kardeşini, film sonrası Meşale Anneleri'yle buluşturacak ve onların heyecanına da ortak olacak.

‘8 Saniye Filmi’ne övgüler yağıyor…’

27 Şubat günü vizyona giren filme yönelik halk içinde büyük bir beğeni yumağı olduğu anlaşılıyor. Dost Beykoz'un Gülay Demirel ile birlikte gerçekleştirdiği röportajın yanı sıra yaptığı araştırmaları sonucu, sinema sanatçısı Hülya Avşar'dan gazeteci İsmail Küççükkaya'ya kadar pek çok tanınmış kişinin 8 Saniye filmini öven yazıları ortaya çıktı. Yine, filmi izleyen halkın da sosyal paylaşım sitelerinden 8 Saniye'ye dair olumlu görüşler belirttiği, başroldeki Esra İnal ile ilgili de sevgi ve hayranlık dolu sözlere yer verdiği anlaşıldı.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı öğrencileri ihmal etmiyor
Önceki Beykoz Belediye Başkanı öğrencileri ihmal etmiyor
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (3 Yorum)

yüksel özbey (10 yıl önce)

İnsanın doğasına uygun yaşaması halinde azami doyuma ulaşacağı, kendine verdiği oranda mutlu olabileceği,kadının ülkemizde nasıl değersizleştirildiği konuları hakkında muazzam bir film. Beğenmeyen arkadaşlar,oturup düşünsünler:hayatımızda yanlış olan ne,neden hep huzursuz,tedirgin,doyumsuzuz:)?

can3er (10 yıl önce)

ben hiç beğenmedim kendi adıma konusuyorum tamamiyle zaman kaybı ömrünüzden 2 saat gider

Naci Tekelioğlu (10 yıl önce)

Rekor? Film ilk hafta sonu gişesiyle battı, siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz? 7,5 milyon harcandı bu filme 23 milyon TL yapıyor, sizin 23 milyon TL'nin geri alınabilmesi kaç adet bilet satılması gerektiğinden haberiniz var mı? Ayıp.

Yorum Yaz