7 Yaşındaki Karan poğaçalarını depremzedeler için sattı

  • 0
  • 7633
7 Yaşındaki Karan poğaçalarını depremzedeler için sattı
7 Yaşındaki Karan poğaçalarını depremzedeler için sattı

Beykoz Şehit Er Ersin Güner İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Karan, annesinin pişirdiği poğaçaları satarak elde ettiği kazancını deprem bölgesine bağışladı.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından 11 ilde yaşanan yıkım sonrası Türkiye'nin çeşitli bölgesinden duygulandıran yardım hikayeleri gelmeye devam ediyor.

Beykoz Şehir Er Ersin İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Karan Yıldız, yaşanan depremin ardından annesinin evlerinde pişirdiği poğaçaları satarak elde ettiği geliri depremzede kardeşlerine göndermek için Kavacık Dörtyol'daki pazarda tezgah açtı.

Küçük Karan, tezgahının önüne "depremzede arkadaşlarım için" yazılı döviz koyarak erken saatlerde poğaçalarını satmaya başladı. Kısa sürede tükenen poğaçalarından 535 lira gelir elde eden Karan, kumbarasındaki parayla birleştirerek depremzedelere bağışta bulunacak.

Türkiye Tek Yürek ortak yayınında depremzedelere yardım etmek için herkesin bir şeyler gönderdiğini, kumbarasındaki parayı göndermek istediğini ama az bulduğunu söyleyen Karan, "Aklıma bir şeyler satmak geldi ama ne satacağımı bilemedim. Bu fikrimi annem ve babamla paylaştım önce limon satmaya karar verdim sonra düşündüm pazarda zaten limon satan çok kişi var ben de poğaça satmaya karar verdim. Annem pişirdi bende sattım. Herkes aldı poğaçalarımı, toplam 535 lira kazandım. Bu parayı kumbaramdaki para ile birleştirip depremzede kardeşlerime göndereceğim" diye konuştu.

Haber Merkezi

Beykoz Kaymakamı depremzede yaralıları hastanede ziyaret etti
Önceki Beykoz Kaymakamı depremzede yaralıları hastanede ziyaret etti
Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Sonraki Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz