Mert AKDEMİR
  • 24/01/2024 Son günceleme: 24/01/2024 20:54
  • 3.279

5 yılda 15 yıllık hizmet yapma mottosuyla 2019 da seçimi kazanan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın; Akp’den 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterildi.

Gelin Murat Aydın’ın Beykoz’a son 5 senede yaptıklarına birlikte göz atalım. Bu arada yapılan hizmetlerin maliyetini, ihale bedellerini vs. yazmayacağım. Merak edenler rahatlıkla bulamazlarsa, belediyeyi arayıp sorabilirler.

Beykoz sahil düzenlemesi. Emekliyseniz mesela eski Şişecam Fabrikasının oradan balıkçı barınağına kadar yürürken 7.500 liradan 10 bin liraya yükseltilen emekli maaşıyla kirayı nasıl ödeyeceğinizi ya da ay sonunu nasıl getireceğinizi düşünebilirsiniz.

TÜİK’e göre 3 Milyon 375 bin, DİSK’e göre 8 Milyon 143 bin işsizden biriyseniz mesela Beykoz Spor Ormanında spor yaparak evde oturmaktan formdan düşen vücudunuzu ve çok çabuk sinirlenen ruh halinizi biraz daha düzene sokabilir, işsiz olduğunuzu bir süre de olsa unutabilirsiniz.

Gümüşsuyu Restoran’da ailenizle oturup yemek yerken Beykoz’da bilerek ve isteyerek çözülmeyen, çözülmesi için gayret gösterilmeyen imar ve kentsel dönüşüm hakkında kafa patlatabilir, zenginler için iki satır yazıyla Riva’da, Kirazlı ormanında çıkan imar planlarının Beykozlular için neden çıkartılmadığı hakkında yanınızdaki masayla sohbet edebilirsiniz.

Karlıtepe Mesire Alanında, aziz İstanbul’a tepeden bakarken depremin kapıda olduğu gerçeğiyle bütün korkularınızla yüzleşebilir, kendinizin ve/veya evlatlarınızın enkazda kalması durumunda nasıl çırpınacağınızı hayal edebilirsiniz.

Beykoz Kahvecisinde Beykoz Kart’ın sağladığı yüzde 25 indirimin de verdiği keyifle kahvenizi yudumlarken üniversite okuyan bu kadar öğrencinin gelecekte iş bulup bulamayacağını düşünüp, ülkenin geleceği olan gençlerin bir an evvel yurtdışına kapak atma noktasına gelişine hüzünlenebilirsiniz. Yurt ve kalacak yer sorununa girmiyorum, kahvenizi zehir etmek istemem.

Beykoz Çayırı düzenlemesi henüz bitmedi ama orası da bitince gidip çimenlerde yuvarlanırken Murat Aydın’ın yerel seçimler öncesinde yaptığı ihaleyle 100 Milyonluk Kültür Müdürlüğü bütçesinin içinden 70 Milyonunu hemşerisi Ali Bilir’e vermesini anlamaya çalışabilir, asgari ücretin 17 Bin 2 lira olmasıyla hangi ihalenin size kalacağını fark edebilirsiniz. (Evet bu ihale yasalara tamamen uygun ama helal mi? Bu soru vicdanlara)

Diyeceğim o ki; Elbette Beykoz için taş üstüne taş koyana teşekkür ediyoruz. Fakat Beykoz’un 2019’da tedavi gerektiren imar, işsizlik, uyuşturucu gibi büyük hastalıkları hiçbir şekilde tedavi edilmemiş, gerekli reçeteleri gerek belediye gerekse iktidar tarafından hiçbir şekilde yazılmamıştır.

Beykozluya İmar hala yoktur. Çıkarsa Beykozlunun para ödeyeceği miktar da ayrı bir muammadır. Beykoz’un çocukları hala çevre ilçelerde kendilerine gelecek aramakta, yuva kurmaktadır. İşsizlik ve dolayısıyla uyuşturucu Beykoz gençliğini adeta sömürmektedir. İstanbul’un birçok ilçesi gibi Beykoz’da çaresizce depremi beklemektedir. 

Tüm bunlara rağmen muhalefetin Beykoz’da seçim kazanma niyeti sadece niyet olarak kaldığı, gayrete bir türlü dönüşmediği için şimdilik neticesi belli olan seçim sonuçlarının Murat Aydın’a şimdiden hayırlı olmasını DİLEMİYORUM.

Yazarın Yazıları