Siyaset

300 milyar doların hesabını verin!

300 milyar doların hesabını verin!
2014.08.31 00:00
| | |
4442

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer,Beykoz basını ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nın davetlisi olarak Beykoz'a gelen SP İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, Hükümetin dış ve iç borçlanma rakamlarının 500 milyar lirayı aştığını ifade ederek, "IMF'e olan 23 milyar doları bitirdiklerini ve 5 milyar dolar da kredi verebilecek duruma geldiklerini söyleyen Hükümet, iç ve dış toplam borçlanmada 200 milyar liradan 500 küsur milyar liralara çıkıldığını niçin söylemiyor? Hükümete geldiğinde 213 milyar lira olan dış borcu sabit tuttun mu ki IMF'e ödenen 23 milyarı başarıdan sayıyorsun?"diye konuştu.

Beykoz İBB Sosyal Tesisleri'nde Saadet Partisi ilçe teşkilatının davetlisi olarak gelen SPİstanbul İl Yönetimi, Beykoz'daki sivil toplum kuruluşu, muhtarlar ve yerel basınla bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma yapan SP İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, "2B konusunda açıklanan rayiç bedeller çok yüksek. Normal fiili fiyatların 2 katı 3 katı rakamlar yazılmış. Üstelik proje içinde de proje var. İstanbulumuz’un en güzel iki ilçesi Sarıyer ve Beykoz. Şimdi Beykoz, içinde milyarderlerin oturduğu bir yer sanılıyor. Kıyı kısmındaki yalılar haricinde bütün Beykoz, Paşabahçe'den Kundura Fabrikası'ndan TEKEL'den emekli olmuş kardeşlerimizden oluşuyor. Zaten zar zor idame ettiriyorlar yaşamlarını, bugünkü hayat şartları altında. Sizin bu belirlediğiniz rakamları ödemeleri mümkün değil" dedi.

Programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz ise sabah başlayan Saadet Partisi kahvaltılı toplantısının ardından gün boyu yapılacakları özetledi. SP Beykoz İlçe Teşkilatı olarak gerçekleştirecekleri toplantıların akşam saatlerine değin süreceğini ifade eden Burhan Öz, İl Başkanı Selman Esmerer öncülüğünde Beykoz'daSaadet Partisi Seçim Büroları'nın açılışını gerçekleştireceklerini ve akşamüstü de ev toplantıları gerçekleştireceklerini anlattı. "Hepimizin bir tek amacı var: Beykozumuza hizmet etmek" diyen SP Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz"Bugünün güncel konusu sayılan 2B yasasının rayiç bedelle Beykozlunun önüne getirdiği zorlukları hep beraber yaşıyoruz. Özellikle bu konuda il dernekler birliğimize, yöre derneklerimize, muhtarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Belki de demokrasinin olduğu tüm devletlerde ve ülkemizde ilk defa bu kadar değişik bir yöntemle sivil toplum örgütlerimiz öne çıkıyor" şeklinde konuştu.

2B konusundaki protesto eylemlerinin, Muhtarlar Birliği ile başlayıp ilçedeki çeşitli partilerin mitingleriyle devam ettiğini anımsatan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan ÖzDost Beykoz'un 'son dakika' olarak anında duyurduğu ve Aziz Babuşçu'yu gezisi sırasında yakalayıp konuşabilmek için Şile'ye hareket eden 50 kişilik Beykoz kafilesi konusuna değindi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'yu eleştiren Burhan Öz,"Otobüsle sorumlu kovalamak... İnanın çok enteresan. Sorumluyu Beykoz'un kıyıcığında, Şile'de yakaladılar. Yakalamalarına rağmen hâlâ nazlanan bir sorumlu olduğunu görüyoruz. En sonunda muhatap ele geçirilmiş. Bundan sonra ise Aziz Babuşçu'nun yaptığı çok talihsiz ve 'yazık' diye nitelendirebileceğimiz açıklamalar var" dedi. AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu'ya bir çağrıda da bulunan Burhan Öz, şunları kaydetti:

"Diyor ki orada: 'Siz içeriden bunu pahalı görüyorsunuz, dışarıdan ucuz görünüyor'. Biz de kendisine Beykoz'dan şöyle sesleniyoruz: Sayın Aziz Babuşçu Bey! Bu dışarıdan dediğiniz, ne kadar dışarıdan? Amerika'dan mı? Avrupa Birliği'nden mi? İsrail'den mi? Nereden bakıyorsunuz da bunu böyle ucuz görüyorsunuz? O dışarıdan dediğiniz yer ne kadar dışarıda?"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Burhan Öz, İl Başkanı, Saadet Partisi, Selman Esmerer, SP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"