30 bin üniversiteli Beykoz'da eğitim alacak

  • 0
  • 9090
30 bin üniversiteli Beykoz'da eğitim alacak
30 bin üniversiteli Beykoz'da eğitim alacak
30 bin üniversiteli Beykoz'da eğitim alacak

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çubuklu Mahallesi’nde hanımlara yönelik düzenlenen sabah kahvaltısında Beykoz’da kurulacak 4 yeni üniversitede 30 bin öğrencinin eğitim alacağını böylece ilçede istihdamın artacağını söyledi.

Başkan Çelikbilek “Mahalleler Buluşuyor, Başkanımız Konuşuyor” toplantısında her hafta üç farklı mahallede hanımlarla bir araya geliyor, talepleri yerinde alıyor, ilçeye dair gelişme ve hizmetleri paylaşıyor.

AK Parti İlçe Kadın Kolları’nın katkılarıyla düzenlenen “Mahalleler Buluşuyor, Başkanımız Konuşuyor” etkinliği kapsamında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bu kez de Çubuklu Mahallesi’nde hanımlar için bir sabah kahvaltısı verdi.

Beşevler Mevkii’inde düzenlenen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen de iştirak ederek hanımlarla sohbet etti.

Başkan Çelikbilek üniversitelerin eğitim hayatına katılmasıyla 30 bin öğrencinin eğitim için Beykoz’a geleceğini böylece istihdam alanında da gelişmelerin yaşanacağını söyleyerek, Türk-Alman Üniversitesi ve Medipol Tıp Üniversitesi'nin kuruluşuna ciddi katkı sunduklarını ilçenin artık bir eğitim kenti olarak şekillendiğini vurguladı.

2/B arazilerinin durumu ve vakıf arazileri konularından yoğun olarak gelen soruları yanıtlayan Çelikbilek, park ve oyun alanı, ulaşım, pazar yeri, çevre temizlik konularında da soruları yanıtladı.

İlçenin tamamının doğal sit alanı olduğunu ve yeni projelerin uygulanmasının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı kurulların iznine tabi olduğunu hatırlatan Çelikbilek, doğal sitin kalkması için ilgili bakanlıklar nezdinde girişimlerin yapıldığını, sit kararı kalktığı takdirde ilçenin çok farklı gelişeceğini söyledi.

2/B konusunda büyük gayret gösterdiklerini de hatırlatan Çelikbilek, 2/B dışında kalan arazilerin atışı için önceden başlatılan mahkeme sürecinin tamamlanması gerektiğini belirtti.

Sağlık Otobüsü’nden TODEM’e Bilgili Hanım Otobüsü’nden hizmet binalarına kadar 3,5 yılda hanımlara yönelik pek çok hizmeti tamamladıklarını da vurgulayan Çelikbilek yeni turizm yatırımlarıyla da istihdamın artacağını söyledi.

Haber Merkezi

Birand'ın eşinden Beykoz'a anaokulu
Önceki Birand'ın eşinden Beykoz'a anaokulu
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz