Güncel

30 Ağustos'da yine bildik tepkiler vardı

30 Ağustos'da yine bildik tepkiler vardı
2014.09.16 00:00
| | |
6027

Beykoz'da gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni olaylı bitti.

Beykoz Belediye binasının önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın91. Yıldönümü kutlamaları, Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından sona erdi. TöreneBeykoz'dan çelenkle katılan İşçi Partisi (İP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise devlet erkânının ayrılmasının ardından, yeniden saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'un alana getirilen parti minibüsünden çekilen mikrofonla konuşma yaptığı günde, İP Başkanı Eyüp Bostan, tören sonu alandan ayrılırken devlet erkânına tepki gösterdi. Kendilerine protokolde yer bulamamaktan ve devlet erkânı alandayken çelenk koyamamaktan yakınan Bostan"Devlet ve milleti ayırmayın!" diye bağırdı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91. Yıldönümü kutlamalarına Beykoz KaymakamıSüleyman Erdoğan, İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Cumhuriyet Başsavcı Vekili Selahattin Aydoğdu ve askeri erkân katıldı. İşçi Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nden de çok sayıda partili de tören alanında yer aldı.

Saat 9.00'ı gösterdiğinde tören başladı. Önce Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Atatürk Heykeli'nin önüne Kaymakamlığa ait çelengi koydu ve başıyla heykeli selamladı. Ardından gelen Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu da çelenk bıraktı ve asker selamında durdu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Beykoz Belediyesi'ne ait çelenki koydu.

Çelenk sunma merasiminin ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardındanİstiklal Marşı okundu. Törenin bitmesi sonrası Kaymakam, TümamiralBelediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili tören alanından ayrılırken, İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan önlerini kesti. "Devlet ve milleti ayırmayın. Ayırımcılık yapıyorsunuz. Ayıptır" diye bağıran Bostan'ın önünden geçen devlet erkânı, Kaymakam Süleyman Erdoğan'ın makamına doğru ilerledi. Bu sırada İşçi Partili olduğu sanılan vatandaşlar, devlet erkânının arkasından uzun süre bağırdı ve tepki gösterdi.

Yaşanan bu karışıklığın ardından, alanın hemen yan tarafına getirilmiş olan CHPminibüsünden bir mikrofon getirildi ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır YavuzAtatürk Heykeli önünde bir basın açıklaması yaptı. Yavuz, yaptığı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın her zaman ve her yerde kutlanacağını dile getirerek, beraberinde getirdiği yazıyı okudu. Bahadır Yavuz'un okuduğu metinde şunlar yazılıydı:

"Türk Tarihi'nin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zafer'in 91. yıldönümünü kutlamanın heyecanı içinde bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkomutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve belirlediği temel nitelikleri, bugün ve gelecekte koruma, kollama azim ve kararlığımız, inancımız sürmektedir. Bu zafer, bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu'dan kalkan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurdumuza ve bağımsızlığımıza kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun örnek olduğu eşsiz bir zaferdir"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Zafer Bayramı, Beykoz, Olay, Bahadır Yavuz, CHP, Eyüp Bostan, İP, Selahattin Aydoğdu, Süleyman Erdoğan, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"