3. Köprü çalışmalarına start verildi

  • 0
  • 10230
3. Köprü çalışmalarına start verildi
3. Köprü çalışmalarına start verildi
3. Köprü çalışmalarına start verildi

Sarıyer`in Garipçe Köyü ile Beykoz Poyrazköy arasında yapılması planlanan Boğaz`a 3. Köprü inşaatı çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Boğazı'na inşa edilecek 3. Köprü için zemin etüt çalışmalarının tamamlanmasının ardından köprü ayaklarının dikileceği noktalar için inşaat çalışmaları başladı.

Köprü ayaklarının dikileceği Avrupa yakasındakiGaripçe mevkiinde ve Anadolu yakasındaki Poyrazköy'de hafriyat çalışması start aldı. İnşaatın tüm hızıyla devam ettiği ve köprünün ayaklarının dikileceği noktaya denize dolgu yapılması dikkat çekti.

İki tarafta da köprünün ayaklarının konulacağı yerler belirlendi. Köprü ayaklarının konulacağı noktalar düzlendi, güçlendirildi. Engebeli arazide bir yandan istinat duvarı yapılırken diğer yandan mühendislerin hesap çalışmaları sürüyor.

Askeri bölge içinde kalan Sarıyer'deki inşaat sahasına bugün gazeteciler ilk kez girdi. Orman içinden toprak yolla ulaşılan inşaat sahası son günlerde yağan yağmurun da etkisiyle çamur deryasına döndü. Buna rağmen çalışmaların sürdüğü görüldü. İki yaka arasına denize iki büyük duba konulması dikkat çekti.

Son şekline dair fotoğrafların da ortaya çıktığı 3. Köprü'nün temelinin 29 Mayıs'ta atılması bekleniyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da Kurbankent göz kamaştırıyor
Önceki Beykoz'da Kurbankent göz kamaştırıyor
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı