3. Köprü bitti, Tokatköy'ün çilesi bitmedi

  • Güncelleme: 21.01.2015 00:11
  • Okunma: 12334 kez
  • Yorum: 0
Elektrik direği kablolarla bir evin bahçe duvarına bağlanmış, tehlike saçıyor... Üzerinden her gün yüzlerce aracın ve yayanın geçtiği yolda zaman zaman çöküntüler oluyor...
3. Köprü bitti, Tokatköy'ün çilesi bitmedi

Dibi kazılan yol kenarındaki evler, her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya: Evler, giderek gözle görülür şekilde yan yatmaya başlıyor... Burası İstanbul'un İncisi diye andığımız Beykoz... Beykoz'un Tokatköy Mahallesi... Ülkede yeri yerinden oynatan 2 kilometre uzunluğunda 320 metre yüksekliğinde 8'i araç 2'si tren 10 şeritli yolu olan 3. Köprü'nün inşaatı bu yıl bitiyor ancak garibim Tokatköy'ün çilesi haline gelen 150 metrelik yol yapımı bitmek bilmiyor... Dost Beykoz soruyor: "Neler oluyor?"

Tokatköy halkı İSKİ’den dertli…

Beykoz Tokatköy'de bulunan dere ıslahı bir türlü tamamlanamadı. Yaklaşık 2 yıldır yürekleri ağızlarında bekleyen Tokatköylüler, işi tamamlayamayan İSKİ'den dert yanmaya başladılar. Tokatköy ile Akbaba arasındaki bağlantı yolunda bulunan Mehmet Ağa Sokak'ta yaşananlar ise kelimenin tam anlamıyla skandaldı. Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu'yla birlikte sokağa gelen Dost Beykoz ekibini, öfkeli mahalle sakinleri karşıladı. Tam 4 kez yaşanan müteahhit değişikliğinden yakınan Tokatköylüler, "Buraları kazıp kazıp gidiyorlar. 2 yıldır korkudan gözümüze uyku girmiyor. Evlerimiz yana doğru eğilmeye başladı. İSKİ artık gelip şu işi tamamlasın" diye konuştular.

Çelikbilek’e rağmen bitmedi

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu, görevli ve sorumlu yüklenicinin İSKİ olduğunu dile getirirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de 2 ay önce buradaki aksiliğe el attığını söylüyor. "Başkan Çelikbilek de burayı gördü ve çok üzüldü. İSKİ'deki ilgili kişilere konunun aktarılması talimatını verdi ve '20 gün içerisinde bitirilsin!' dedi. Ancak hâlâ İSKİ gerekli adımları atmadı. Bu şekilde yarım kalmış işle 2 yıldır mahalleli bekliyor" diyen Muhtar Bekaroğlu'na çevredeki vatandaşlar da destek veriyor. "Burayı yapacak olan müteahhit iflas etti, icralık oldu" diyen bir vatandaş, konuyla ilgili İSKİ'nin mutlaka harekete geçmesi gerektiğini vurguluyor. Tokatköy'de Mehmet Ağa sokakta yaşayan vatandaşlar olarak mağdur olduklarını ifade eden Beykozlular, yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Dere ıslahının hali hazırda inşaat halinde duruyor olması başka sorunları da beraberinde getiriyor. Yaz aylarında sinek ve ağır kokulardan rahatsız olan vatandaşlar, kış ayları ve yağmurlu havalarda da yolun çamur deryasına dönmesiyle büyük sıkıntı yaşıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz