Son Dakika

2B zengini Beykoz'da ağzı olan konuşuyor

  • 1
  • 15021
2B zengini Beykoz'da ağzı olan konuşuyor
2B zengini Beykoz'da ağzı olan konuşuyor
2B zengini Beykoz'da ağzı olan konuşuyor

2B Kanunu'nun çıkmasıyla Beykoz'da başlayan arsa satışlarına yönelik çıkarcı takımının ürettiği spekülasyonlar bir türlü bitmiyor.

Bazı muhalefet meclis üyeleri, destek vererek kurdurmuş olduğu çakma web siteleri ile her gün bir yalana imza atarken, kamuya açık yerlerde yapılan sohbetleri gizlice fotoğraflayarak algı üretmeye çalışıyor.

Yine Beykoz'da daha önce çakma bir haber sitesinde yayınlanan bir fotoğrafa farklı anlamlar yükleyerek algı operasyonu yapmaya çalışan Birgün gazetesi Beykoz Belediyesi Meclis üyelerine niyet okuma yoluyla iftira atıyor.

İddialarını, kamuya açık bir yerde yapılan görüşmede, gizlice çekilen bir fotoğrafa dayandıran Birgün Gazetesi'nin iddialarını Dost Beykoz araştırdı.

Yapılan araştırma sonucunda; Gümüşsuyu Mahallesi'ndeki arsasına yönelik DAP Yapı ile yapmış olduğu kat karşılığı sözleşme için Meclis üyesi İbrahim Hocaoğlu'ndan yardım isteyen vatandaş Musa Aydın'ın firma yetkilileri ile kamuya açık yerde yaptığı görüşmesinin çarpıtılarak servis edildiği anlaşıldı.

Söz konusu haberin içinde daha önce, muhtarı olduğu köyündeki skandal arsa kiralamaları ile gündeme gelen CHP'li meclis üyesi Cavit Gül'ün açıklamalarının yer alması ise "hırsız yavuz ev sahibi bastırmaya çalışıyor" şeklinde yorumlandı.

Öte yandan Beykoz Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Hocaoğlu, Dost Beykoz'a yapmış olduğu açıklama da, önemli bir şeymiş gibi kamuoyuna sunulan görüşmenin gizli bir görüşme olmadığı ve Acarloft'ta yapılan bir görüşme olduğunu söyledi.

Hocaoğlu, Beykoz'da bu anlamda, Gümüşsuyu ve İncirköy'de kat karşılığı sözleşme yapan çok sayıda vatandaşa yardımcı olduğunu ve bu görüşmenin de tamamen vatandaşa yardımcı olabilmek adına yapıldığını açıklarken, kendisinin inşaat mühendisi ve aynı zamanda müteahhit olduğunu kaydetti. 25 yıldır inşaat sektörünün içinde olduğunu ve Ümraniye bölgesinde hali hazırda şantiyelerinin çalıştığını belirten Hocaoğlu, "teknik şartnameleri incelemek ne zamandan beri suç oldu" dedi.

Arsa sahibi ve firma arasında yapılan sözleşmelerden komisyon alındığı iddialarının da yalan olduğunu ifade eden Hocaoğlu, "söz konusu iddiaların arsa sahibi Musa Aydın'a sorulabileceğini kaydetti.

Dost Beykoz Musa Aydın'la irtibat kurarak iddiaları sordu.

Arsa sahibi Musa Aydın "Ağzı olan konuşuyor"

Söz konusu fotoğraf karesinin, kat karşılığı müteahhit firma ile sözleşme imzaladıkları bir sırada çekildiğini söyleyen arsa sahibi vatandaş Musa Aydın ise Dost Beykoz'a yapmış olduğu açıklamasına, "ağzı olan konuşuyor" ifadelerini kullanarak başladı.

Musa Aydın, İbrahim Hocaoğlu ile dost olduklarını, aynı dava için mücadele ettiklerini kaydederek, AK Parti'ye leke sürmek için komisyon aldı şeklindeki iddiaların ortaya atıldığını söyledi.

Muhalefetin AK Parti'yi karalamak için bir arayış içinde olduğunu da ifade eden Musa Aydın, "İbrahim Hocaoğlu bizim dostumuzdur. Bize daha önce; 'arsalarınızla ilgili satış söz konusu olursa, ben kimsenin mağdur olmasını istemem, benden yardım isteyebilirsiniz' demişti. Bende buna ilişkin bu işi iyi bildiği için ondan yardım istedim. Acarloft'ta görüştük. Firma sözleşmesini İbrahim abi inceledi ve bizim adımıza bazı maddeleri değiştirdi. Olay bundan ibarettir. Komisyon alındı şeklindeki ifadeler tamamen mide bulandırma amacı ile ortaya atılmaktadır" dedi.

Beykoz kamuoyundan  Cavit Gül'e sorular

Aynı zamanda CHP'li Meclis üyesi Cavit Gül'ün yine aynı haberde yapmış olduğu, "Bir şey var ya da yok. Ama bu arkadaşlar bir basın açıklaması yaparak, bunu kamuoyuna açıklamalılar. Bizler de ne olduğunu öğrenmiş oluruz. Bir belediye meclis üyesinin yapı firmalarıyla aynı masada oturmasını doğru bulmuyorum. Ben olsam oturmam, çünkü tarafsızlığı ortadan kaldıran bir durum bu" şeklindeki açıklamaları, 'Muhtarı olduğu Alibahadır Köyü'nün arsalarının yok denecek fiyatlara, kendisine menfaat temin edecek şartları öne sürerek kiralamış olmasıyla bağdaşıyor mu?' sorusunu gündeme getiriyor.

Diğer yandan, bu tarz çarpıtma haberlerin servis edildiği Beykoz'daki çakma web sitesinin arkasında daha önce insanları dolandırarak kısa bir süre ortadan kaybolduktan sonra tekrar piyasaya çıkarak rant peşinde koşan bir sahtekarın olduğu da biliniyor.

Haber Merkezi

Hidiv'ın helal pizzasını yaptılar
Önceki Hidiv'ın helal pizzasını yaptılar
Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Sonraki Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Yorumlar (1 Yorum)

Murat Turkoglu (7 yıl önce)

Pislik olmayan yerden koku gelmez efendiler. Meclis uyesi arkadas avanta pesinde olabilir. Olamaz demeyin, her sey mumkun bu fani hayatta.

Yorum Yaz