Siyaset

2B’nin hazin öyküsü belgesel oldu

2B’nin hazin öyküsü belgesel oldu
2014.08.31 00:00
| | |
15106

Video galeri

2014 Yılı Mart ayında yapılacak olan Mahalli Genel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Harita Mühendisi Aydın Düzgün, Beykoz’un birçok mahallesinde düzenlediği toplantılarda 2B ko

Beykoz’un son günlerde en çok tartışılan konusu olan 2B’ye yönelik kamuoyu oluştururken, düşüncelerini de anlatma fırsatı da bulan Aydın Düzgün’ün en son projesi 2B Belgeseli oldu.

Bacalı sanayi döneminde Beykoz’a başlayan göçü ve bu göçle birlikte başlayan gecekondulaşmanın ele alındığı belgesel Anadoluhisarı Kıyı Emniyet Sosyal Tesisleri’nde kamuoyuna tanıtıldı.

Beykoz Yerel Basının eksiksiz katıldığı akşam yemeğine Harita Mühendisi Aydın Düzgün’e yapmış olduğu seçim çalışmalarında destek veren isimlerde aileleriyle birlikte davetliydi.

Programda kısa bir konuşma yapan Aydın Düzgün, basınla arasında ilişkiyi çok önemsediğini bu ilişkide saygı çerçevesini aşmamak gerektiğini dile getirerek, yapmış olduğu belgesel filmde Beykoz’un acı gerçeğini gözler önüne sermek istediğini söyledi.

19 dakikalık filmde yıllar önce Beykoz’a göç etmiş insanların hangi gerekçelerle geldikleri ve nerelerde çalıştıkları ve bugün neler yaşadıkları anlatılıyor.

Aynı filmde kendi görüşlerine de yer veren Aydın Düzgün, Beykoz halkının işgalci olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizerken, yerel seçimlerde CHP’nin iş başına gelmesi durumunda bu sorunların çözüleceğini kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, CHP, Harita Mühendisi, Aydın Düzgün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"