Siyaset

2B’den muhalefete ekmek çıkmaz

2B’den muhalefete ekmek çıkmaz
2014.09.02 00:00
| | |
4757

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi toplandı.

Divan Başkanlığı’nı Avukat Erdal Demir’in yapmış olduğu Danışma Meclisi İstiklal Marşı ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Ayrıca AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın her yıl düzenlediği siyaset akademisine katılım gösteren 71 kişiden başarılı olan 20 kişiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan sertifikaları verildi. 

Bu ülke dünün Türkiye’si değildir. 

İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan’ın sunumunu yapmış olduğu meclis toplantısında,

Bu ülke, artık dünün Türkiye’si değildir. Ayakları yere sağlam basan, ekonomisiyle, askeri gücüyle, genç nüfusuyla hem bölgesinde hem de dünyada çok önemli bir yeri olan bir Türkiye’dir. Bu Türkiye inanın gıpta edilen bir ülke haline gelmiş ve süreç devam etmektedir” şeklinde konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, “bu ülkede vesayet kovalayan zihniyetler, nal toplamaya devam edecekler” dedi. 

Her seçimden başımız dik çıktık… 

“AK Parti teşkilatları olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz da da girdiğimiz her seçimden başı dik olarak çıktık. Bu başarıda teşkilatın olduğu kadar, bize güvenini eksik etmeyen, her seferinde gücümüze güç katan Beykoz seçmeninin hakkı büyüktür.” şeklinde konuşan İlçe Başkanı Sefer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi’nin yatırımlarının trilyonları aştığını dile getirdi. 

Damlarda dolaşarak hizmet yapılmaz 

Sefer şöyle devam etti: Bölgemizin en büyük problemi olan mülkiyet problemine el attık. Her yerde söylüyorum; muhalefet boşuna uğraşmasın Beykoz da 2B’den onlara ekmek çıkmaz. Damlarda dolaşarak Büyükşehir arazileri Beykoz halkına kazandırılmaz. Bu problemi ancak AK Parti kadroları çözer, çözdü de. Hazine arazilerini de sonuçlandırmak üzere… Bölgenin imarla problemlerini de bu kadrolar çözüyor. AK Parti olarak el attığımız her problemi çözüyoruz. 

Başvuru süreci başladı 

AK Parti olarak düzeyli bir dönem yaşadıklarını, ilçe teşkilatlarından bağımsız, herkesin ayrı bir anlayışla konuştuğu bir dönem yaşamadıklarını tüm partililerin disiplin içinde hareket ettiğine dikkati çeken Başkan Sefer,  Bilindiği gibi teşkilatımızın belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylığı süreci 1 Ekim de başlayıp, 1 Kasım da sona erecektir. Bu süreçte her AK Parti’ye gönül vermiş, partimizin parti disiplini içinde çalışabileceğine inanan herkese kapımız açıktır. Bu bir gönül işidir. Bir hizmet yarışıdır. Bizi diğerlerinden ayıran bizim iktidar partisi olmamızdır. Bizler icra makamındayız. Biz yapamayacağımız hiçbir konuda söz vermeyiz. Ama birilerinin hayal edemediklerini de biz gerçekleştiririz.” dedi. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı demokrasi paketini değerlendirerek, 30 Eylül’ün Türkiye Siyaset Tarihi’nde bir dönüm noktası olduğunu ifade etti. 

AK Parti bayrağı şerefle dalgalanacak 

“30 Mart 2014 de seçim var… Bu seçimlerden güzel sonuç elde edeceğimizi biliyoruz. Ben seçilir miyim onu fazla da merak etmiyorum, fakat bildiğim tek bir şey var seçim gününün akşamına kadar belediyemizin önünde AK Parti bayrağının şerefle dalgalanması için hızla çalışacağımızın hem sözünü veriyor, hem de bunu namusum kabul ediyorum” şeklinde konuşan Çelikbilek şöyle devam etti: 

AK Parti girdiği her seçimde ve anketlerde gücünü daha da artırarak alnının akıyla çıkmayı başardı. İnanıyorum ki 30 Mart 2014’de sayıyı artırarak hedefe varacağız. Biz bunları hak ettik. 

Vatandaşın canı sıkkın! 

2B Esasında belediyenin bir yasası değil. 2B Devlet yasasıdır.  O leş kargaları 2B’nin zor olduğu anda milleti çok heyecanlandırdılar… Beykoz da 2B problemli, vatandaşın canı sıkkın ama AK Parti asla pes etmedi ve etmeyecekte. Peki, şimdi ne olacak ben söyleyeyim 2B ile yaptığımız mücadele sonucunda Allah’a şükür kazandık… Hani seslerini duyurmak isteyen birileri vardı ya, onların sesleri çıkmayacak, sesleri kursaklarında kalacak… AK Parti asla ve asla Beykoz’u kimseye bırakacak kadar bonkör değildir. 

2B zekâlılar… 

2B yoksunu olan arkadaşlarımız, hani var ya gizli zekâlı arkadaşlar. Şimdi ben bunlara 2B zekâlılar desem, bu 2B zekâlılar bölgedeki insanlara farklı anlatmaya çalıştılar. AK Parti ile halkın arasını açacaklarını zannettiler, Beykozlu vatandaşlar ile bizim aramıza çomak sokacaklarını zannettiler, aramıza gireceklerini zannettiler ama asla bunu yapamadılar yapamayacaklarda. 

Avukat Kemal Kaya vesayet dönemleri geride kaldı. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı toplantısında Beykoz Belediye Başkan Adayı Adayı Avukat Kemal Kaya’da bir konuşma yaptı… Konuşmasında vesayet dönemlerine vurgu yaparak, artık bu dönemlerin AK Parti vasıtasıyla geride kaldığını ifade eden Kemal Kaya, “Türkiye’nin bu günlere kolay gelmediğini ve o nedenledir ki, bugün açıklanan demokrasi paketi son derece önemlidir.” dedi. 

Aynı zamanda Dış Politika Derneği Başkanı da olan Kemal Kaya, Türkiye’nin yol gösteren bir ülke konumunda olabileceğini ifade ederek, “AK Parti hükümeti bir sivil Anayasa yapabilirse bu ülkeye yapabileceği en büyük hizmettir” dedi. 

Daha önce farklı bir siyasi partide olduğunu fakat aynı anlayışa hizmet ettiklerini ifade eden Kemal kaya bundan sonra hep beraber omuz omuza olacağız. Biz AK Parti teşkilatlarına güç katmak üzere buradayız.” dedi.

AK Parti Danışma Meclisi basına kapalı olarak devam etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Danışma Meclisi, Adem Sefer, Kemal Kaya, Muharrem Ergül, Yücel Çelikbilek, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"