Yaşam

29 Ekim dayanışmasına teşekkür

29 Ekim dayanışmasına teşekkür
2014.07.27 00:00
| | |
7594

Beykoz’da bulunan bazı sivil toplum kuruluşları bir basın toplantısı düzenleyerek, Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan yürüyüşe katkı sunanlara teşekkür etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Fisun Sökmez, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Marmara Bölgesi İstanbul Şubesi Başkanı Kadir Ayazoğlu, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Kasım Yılmaz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç, İsmail Özseçkin Vakfı (ÖSEV) Başkanı Dr. Özer Odabaşı, Ferit İnal Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ziya Sökmez, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ve Kanlıca Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Erdal Direğin bir basın toplantısı düzenledi.

Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Beykoz Şubesi Lokalinde ki kahvaltıda gerçekleştirilen basın toplantısının açılı konuşmasını Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Kasım Yılmaz yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “Teröre Lanet, Şehitlerimize Saygı ve Cumhuriyetimize Bağlılık” yürüyüşüne katkı sunan bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etmek amacıyla  basın toplantısı düzenlediklerini kaydeden Başkan Kasım Yılmaz; “Biz istiyoruz ki; Misaki Milli sınırları içerisinde, kuzeyden-güneye, doğudan-batıya kadar tüm insanlarımızın eşit şartlar altında ülkemizin toprakları üzerinde en iyi şekilde yaşamasıdır. Bizim bu anlamda önce cumhuriyetimize sahip çıkmamız gerekiyor. Organizasyona katılan sivil toplum örgütlerine, vatandaşlarımıza ve Beykoz halkına çok teşekkür ediyoruz. Bunu da bir basın açıklamasıyla gerçekleştirmek istedik” dedi.

ADD Beykoz Şubesi Başkanı Fisun Sökmez’in okuduğu basın bildirisinde şu cümlelere yer verildi:“Teröre Lanet, Şehitlerimize Saygı ve Cumhuriyete Bağlılık” yürüyüşüne sonsuz destek veren başta Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün olmak üzere Beykoz’da birlik ve beraberlik adına hareket edip, yapılan organizasyona katkı sunan: Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği, Kanlıca Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Derneği, Beykoz Muhtarlar Derneği, ÖSEV Vakfı, Emekli Öğretmenler Derneği, Anadoluhisarı Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Ferit İnal Lisesi Mezunlar Derneği, Beykoz Vakfı,Akbaba Köyü Sivil İnsiyatifi, Beykoz Eğitime Destek Derneği, Beykoz Samsunlular Derneği, Beykoz Trakyalılar Derneği, Beykoz Tokatlılar Derneği, Ordu-Mesudiye Tavaralılar Derneği,Beykoz Sinoplular Derneği, Beykozlu Giresunlular Derneği, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği,Beykoz Spor Kulübü, Beykoz Taraftarlar Derneği, Beykoz Belediye Spor Kulübü Derneği, Elmalı Spor Kulübü Derneği, Kanlıca Spor Kulübü Derneği, Paşabahçe Spor Kulübü Derneği, Tokatköy Spor Kulübü Derneği, Marmara Üniversitesi Spor Kulübü, Küçüksu -Yenimahalle Spor Kulübü Derneği, Çiğdem Spor Kulübü Derneği, Ortaçeşme Spor Kulübü Derneği, siyasi parti temsilcileri ve katılım gösterdikleri halde imza listelerine adını yazamayan kurum-kuruluş, vakıf ve derneklere samimi duygularıyla her şeye rağmen, cumhuriyete ve vatanına bağlılığını tüm coşkuyla gösteren Beykoz halkına teşekkür ederiz. Beykoz sivil toplum kuruluşları platformu.”

Haber Merkezi       

Anahtar Kelimeler: 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı, Fisun Sökmez, Kadir Ayazoğlu, Kasım Yılmaz, Yüksel Kılıç, Dr. Özer Odabaşı, Ziya Sökmez, Erdal Direğin

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"