27 yıllık başhemşire veda etti...

  • Güncelleme: 25.02.2015 13:00
  • Okunma: 11527 kez
  • Yorum: 0
Normal şartlarda 14 Mayıs günü yapılması planlanan ve Soma faciası nedeniyle ertelenen Hemşireler Haftası kutlamaları Beykoz Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda yapıldı.
27 yıllık başhemşire veda etti...

Programın ertelenmesi konseptin değişmesine de yol açtı. Sağlık Personeli Moral motivasyon etkinliğine dönüşen programda Beykoz Devlet Hastanesi'nden emekli olan 12 hemşireye de teşekkür plaketi verildi...

"Onlardan saygıyla ve sevgiyle söz edeceğiz"

O hemşireler arasında bir isim vardı ki Beykoz Devlet Hastanesi'nin emektarıydı. 27 Yıllık Başhemşire Ayşe Kabacaoğlu da Beykoz Devlet Hastanesi'ne veda eden isimler arasındaydı. Beykoz Devlet Hastanesi Eğitim Birim Sorumlusu Aylin Karayemişoğlu'nun sunumunu yapmış olduğu programın açılışında konuşan, Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Güliz Domaç,  hemşirelerin kutsal bir meslek icra ettiğini ve övgünün her türlüsünü hak ettiklerini söyledi. Emekli olan hemşirelere yeni yaşantılarında başarılar dileyen Bayan Domaç, "onlar bize yol gösteren ablalarımızdır. Hepsinden saygıyla ve sevgiyle söz edeceğiz" diye konuştu.

Hemşirelerin katkısı büyüktür

Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik'te, sağlık alanında üretilen hizmetlerden övgüyle söz edilmesinde hemşirelerin katkısının büyük olduğunu ifade ettiği konuşmasında, emekli olan hemşirelerin sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam sürmelerini diledi.

Beykoz Devlet Hastanesi'nin 27 yıllık başhemşiresi Ayşe Kabacaoğlu'da yapmış olduğu veda konuşmasında, çok duygulu olduğunu, fakat buna rağmen çok mutlu olduğunu söyledi.

27 yıl öncesini ve Beykoz Devlet Hastanesi'ne ilk geldiği gün yaşadığı duyguları hala taşıdığını söyleyen Kabacaoğlu,  27 yıllık iş yaşantısında yaşadığı olumlu, olumsuz bir çok şeyin gözünde canlandığını kaydetti.    

Emekli olmasının kendisini çok etkilemediğini fakat, bu program nedeniyle gelmiş olduğu hastanede çok etkilendiğini söyleyen Ayşe Kabacaoğlu, hastanede çalışan herkesi ailesinden bir gibi gördüğünü söyledi.

Çok kıymetli şeyler bıraktığımı yeni fark ettim  

"Kolay değil... 27 yıl... Her işin bir sonu vardır... Hastane benim evim gibiydi... Burada çalışan herkes, benim kardeşim, ağabeyim ablam ya da benim küçüğümdü... Öyle gördüm. Bir çok kez mesai saati dışında hastanenin önünden geçerken, içeri girme gereksinimi duymuşumdur. Çoğu zamanlar geceleri hastanede olurdum. 27 yılda sadece yılda bir ay olmak üzere hastaneden ayrı kaldım" şeklinde konuşan Ayşe Kabacoğlu, "geri dönüp baktığımız zaman gerçekten çok değerli, çok kıymetli şeyler bıraktığımı şimdi fark ettim" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında zaman zaman duygulandığı gözlenen Ayşe Kabacoğlu, "dilerim hastanede çalışan herkes bizim yaşadıklarımızın iyi taraflarını yaşayarak emekli olur ve evine döner... Bütün kalbimle herkes için bunu diliyorum" dedi.

Programda emekli olan 12 hemşireye Hastane Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik tarafından plaket verilirken, programa katılan personel arasından çekilişle belirlenen yedi kişiye de çeşitli hediyeler verildi.

Son bölümünde hatıra fotoğrafı ve kokteyl olan programda emeklilikleri nedeniyle teşekkür plaketi verilen isimler ise şunlar oldu:

Ayşe Kabacoğlu

Zübeyde Aksoy

 Nuriye Demirkaya

Ayten Demir

Aynur Güneş

Nilgün Kara

Güler Ocak

Nurten Yıldırmaz

Fazilet Demiröz

Sevim Kırkgöz

Meral Alim Teker

Nebahat Kalfa

Haber Merkezi    

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz