26 yaşındaki anne Beykoz'dan yardım eli bekliyor!

  • Güncelleme: 05.08.2015 11:16
  • Okunma: 26145 kez
  • Yorum: 3
26 Yaşında, bir çocuk annesi… Genç yaşında yakalandığı hastalıkla mücadele ediyor. Kader Kaya Beykoz’dan kendisine yardım eli uzanmasını bekliyor.
26 yaşındaki anne Beykoz'dan yardım eli bekliyor!

Hayat şartları her geçen gün insanların belini büküyor… Beykoz Rüzgarlıbahçe’de ikamet eden Kader Kaya, çocuğu dört aylıkken, bin kişiden bir kişide görülebilen bir hastalığa yakalandı… Özel bir şirkette elektrikçi olarak çalışan eşi Murat Kaya 1400 TL civarında maaş alıyor. Annesinin 1+1 evinde yaşam mücadelesi veren aile bu günlerde ciddi bir sınavdan geçiyor.

Anne Kader Kaya'ya çocuğu dört aylıkken, Nöroendokrin tümörü (Kolon Kanseri) teşhisi konuldu. Uzun bir süre tedavi gördükten sonra ameliyat oldu… Kemoterapi tedavisi gören anne Kader Kaya’nın saçları döküldü… Oldukça bitkin düşen genç kadın eşinin sigortasından yararlanarak bazı sağlık giderlerini karşılayabiliyor olsa da, tedavisi için gerekli olan bazı ilaçları SGK ödemediği için alamadı. Gerekli bu ilaçların 7-8 bin TL civarında tutuyor olması Kader Kaya'yı çaresizliğe sürükledi. Doktorlar söz konusu bu ilaçlar için SGK'dan defalarca talepte bulunmuş olsa da cevap hep olumsuz oldu.

Hal böyle olunca kara kara düşünen genç anne çareyi Beykoz halkından yardım istemekte buldu. Kemoterapi nedeniyle oldukça bitkin düşen ve bağışıklık sistemi zayıflayan Kader Kaya'nın şimdilerde Kartal Yavuz Selim Hastanesi'nde tedavisine devam ediliyorsa da, ilaç alabilmek için mücadelesine sürdürüyor.

Genç anne Beykoz halkından destek bekliyor. Daha önce rahatsızlanarak bir kaç kez Beykoz Devlet Hastanesi'ne gittiğini ve ilaç verilerek geri gönderildiğini, orada hastalığıyla ilgili her hangi bir teşhis konulamadığını söyleyen genç anne, daha sonra özel bir hastaneye gittiğini ve kendisinde Nöroendokrin tümörü olduğunu öğrendiğini söyledi. Oldukça zor günler yaşayan bir çocuk annesi 26 yaşında ki Kader Kaya, "Bana bir yardım eli uzatın" dedi.

Kader Kaya kendisine yardım etmek isteyen vatandaşların aşağıdaki hesap numarasına bağışta bulunabileceklerini söyledi:

TR560006200038900006634896

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

cansu (6 yıl önce)

Hayatta en iyi şartlarda yaşamayı hakeden tek isimdir kader. İnsanlara verdiği pozitif yaşam enerjisi şimdi en çok ona lazım. Allahım bir an önce sağlığına,yavrusuna,yuvasına kavuşmayı nasip etsin kaderime. Lütfen maddi manevi desteklerimizi esirgemeyelim ondan..

misafir (6 yıl önce)

Kendi içinizden biride olabilirdi.Bu şekilde düşünerek yardımlarınızı esirgememenizi rica ederim.

önemsiz (6 yıl önce)

kardeşimize Allahtan acil şifalar diliyorum. tüm insanlıktan yardımeli bekleyen bu kardeşimize olanaklar dahilinde desteğimizi esirgemeyelim

Yorum Yaz