23 Haziran’dan sonra

  • 16.08.2019 23:57
  • Okunma: 6679 kez

23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra Beykoz Belediyesinin, belediyecilikle ilgili, sağlıkla ilgili, çevre ile ilgili, imarla ilgili, toplumla ilgili, kentsel dönüşümle ilgili, sporla ilgili çalışmalarını bir Beykozlu olarak izledim, yerel basından takip ettim.

Bir spor adamı olmam sebebi ile tüm köy ve mahalleleri dolaştım ve hala dolaşmaya devam ediyorum. Bu arada sadece Beykoz değil diğer ilçeleri de dolaşıyorum ama beni ilgilendiren Beykoz ve Beykozluluktur.

Seçim öncesi verilen vaatler yok denecek kadar yapılmıyor ve  Beykoz’un en büyük sorunu olan imar ile ilgili çalışmaların yapılmaması Beykoz’da ikamet eden tüm Beykozluları tedirgin ediyor. 

Gelelim seçime…

Beykoz’da 23 Haziran yerel seçimini Beykozlu adaylar kazanmadı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bilhassa kendisi kazandı.

Kimsede bundan kendine pay çıkarmasın. Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın, Belediye Başkanı olarak başarılı olduğu bir ilçeden atama ile Beykozumuza geldi, hoş geldi sefa geldi. Bu göreve gelmesine destek olan başta eski Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Sayın Hanefi Dilmaç’tır. Bu konu ile hiçbir mazeret uyduramazlar yok böyle bir mazeretleri ve Beykozlular bunun bilincindeler.

Yeni Belediye Başkanımız bizim hemen eksikliğimizi görmüş biz hiç bisiklete binmedik ya bizleri bisiklete bindiriyor.

Yahu kardeşim sen bizimle dalgamı geçiyorsun yoksa bizler seni mi anlayamıyoruz? Gençlerimize spor eğitimi olarak bunu versen seni çok iyi anlarım ve severim. Sportif anlamda bu eğitimler spor kulüplerinde verdirilerek gençlerimize destek olunur ve bu eğitimler için çok uzakta değil hemen ilçemizde bulunan Anadoluhisarı İdman Yurdu spor kulübüne git sor onlar sana anlatır.

Tamam güzel de ben bir binerim iki binerim o kadar öncelliğimiz bu değil? Şova gerek yok, programlı eğitim şart.

Beykoz da AK Parti İlçe Başkanlarımızdan Ahmet Batu ve Adem Sefer’den sonra çok kötü yönetildi ve yönetiliyor,

Neden mi; yandaşlar mı desem, menfaatçiler mi desem, yalancılar mı desem, yağcılar mı desem, hepsi sarmışlar ilçeyi abluka altına almışlar. Zavallı Sayın Hanefi Dilmaç’ta bu işi düzetmeye çalışsa da boş. Bunlar benim izlediklerim.

Her yerde olduğu gibi siyasetçiler siyaseti bilmeli. (Siyaset halka hizmettir, rantçılık veya yandaşlık asla değildir) Siyaset, oturup ağlama, olmuyor, yapamıyorum, sen benden, değilsin yeri asla değildir.

Spor siyaset yapmaz, siyaset spora hizmet eder. Spor camialarına siyasetçi girer asla siyaset konuşamaz. Bizim anlayışımız budur. Başka anlayanlar bizi bağlamaz.

Erdal Öztürk, kardeşime buradan teşekkür etmeden yazımı bitirmek istemedim.

Dost Beykoz’un önemli yazarlarından olan Erdal Öztürk, köşe yazsında benden bahsetti. Çok teşekkür ederim kendisine. Çalışmalarında başarılar dilerim.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (1 Yorum)

Erdoğan (8 ay önce)

Asım kardeşim ne güzel anlatmışsın içinde yaşadığın ilçenden Türkiye gerçeğini. Şu an memleketin yaşadığı bu Akpartili gibi görünen akp lilerden çektiğidir. Akılları fikirleri rant peşinde koşmak olan bu güruhtan inşaallah Reis büyük kongreyle birlikte bunları silkeleyip atacaktır. Umudumuz beklentimiz bu. İnşaallah bu millet hakiki vatan sevdalısı evlatlarıyla buluşur.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları