Makaleler

2. Bosphorus Awards Ödülleri 15 Mart’ta veriliyor

26.02.2018 14:34
| | |
9375

TAVAK Vakfı’nın bir kuruluşu olan Brandday.net Türkçe ve Almanca yayınlanan ve günlük 10 bine yakın tıklanan bir internet gazetesi.

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın bir kuruluşu olan Brandday.net internet gazetesi Türkçe ve Almanca yayınlanan ve günlük 10 bine yakın tıklanan bir internet gazetesi.

Avusturya Başkonsolosluğu’nda veriliyor

Bu internet gazetesi TAVAK Vakfı   Brandday.net bu yıl ikinci defa 8’er kategoride Avrupa ve Türkiye’deki Türkler arasında spor, sanat, ve politika gibi branşlarda jürinin seçtiği 6’şar kişiyi halk oylamasını sundu ve halk oylaması sonunda ilk üçe giren kişiler özel jüri tarafından değerlendirilecek. Birinci gelenlere ödülleri 15 Mart Perşembe günü Avusturya Başkonsolosluğu’nda sahiplerine verilecek.

STK’lardan Sporculara

Avrupa’dan Mesut Öziller, Nuri Şahinlerinin yanında Avrupalı Türk politikacılarının, Türk sanatçılarının da  oylandığı bu yarışmada Türkiye’den de Türk STK’ları, politikacıları, sanatçıları ve sporcuları oylamaya sunuldu. Politikacılar arasında her partiden adaylar halk oylamasına sunulurken, STK’lara arasında kadın derneklerinden TÜSİAD’a kadar STK’larda oylamada yerlerini aldılar.

Özel Ödüller

İlk defa Avusturya Dışişleri Bakanlığı ile birlikte uygulanan bu yarışmada ayrıca iki Avusturyalı iki de Türk şahsiyete özel ödüller verilecek. Böylece 20 ödülün verileceği bu toplantının sunuculuğunu çok tanınmış bir kişi yapacak. Ankara’dan politikacılar, bürokratlar yerlerini alacaklar.

Hedef gerek Avrupa’da isim yapan Türkler ile Türkiye’nin kaderinde yer alan insanların ödüllendirilmesi. Bu toplantıya ödül alacaklar ve yakınlarının dışında ancak 100 kişi katılabilecek. Bu seçkin kitlenin katılımcı olduğu akşam için  hazırlıklar şimdiden başlamış bulunuyor. Genel olarak bu oylama ile TAVAK Vakfı Avrupa Birliği sınırları içinde yaşayan 5,7 milyonluk Türk kitlesinde öne çıkan isimlerini ödüllendirmiş olacak.

Anahtar Kelimeler: Brandday.net, TAVAK Vakfı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"