2 bin 176 depremzede Beykoz'da yaşamaya başladı

  • 0
  • 4687
2 bin 176 depremzede Beykoz'da yaşamaya başladı
2 bin 176 depremzede Beykoz'da yaşamaya başladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeyi terk eden 2 bin 179 depremzede Beykoz'da yaşamaya başladı.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen ve merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen yıkıcı depremler sonrası bölgedeki tahliye çalışmaları devam ediyor.

Ağır can kayıplarıyla sonuçlanan depremler sonrası çok sayıda vatandaş kendi imkanları veya devlet kurumları aracılığıyla diğer illere taşınmaya devam ediyor.

6 Şubat sabahından sonra 2 bin 176 kişiden oluşan 539 aile Beykoz'daki otellere, kiralık evlere ya da yakınlarının evlerine yerleşti.

Rüzgarlıbahçe Mahallesi'ndeki akrabalarının evinde yaşamaya başlayan depremzedeleri ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Aydın, şunları kaydetti:

"Depremi Malatya’da yaşamış, şimdi Rüzgarlıbahçe Mahallemiz’de akrabalarının yanında kalan Fıstık ve Çolak ailelerini ziyaret ettik. Acılar bir nebze de olsa dinene, yaralar sarılana dek her yerde depremzede kardeşlerimizin yanında, en büyük destekçileri olacağız."

Beykoz’da misafir edilen ailelerin ihtiyaçları da Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından karşılıyor.

Beykoz Kaymakamlığı, depremzede olarak ilçeye geldikten sonra kayıt yaptıran vatandaşlara hane başına 2 bin 500 lira nakdi yardımında bulunuyor.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle kurulan Vakıf Çarşısı'nda depremzedelerin kıyafet, çocuk bezi, mama, hijyen ürünleri ve gıda gibi malzemeleri buradan ücretsiz temin edebiliyor.

Haber Merkezi

Deprem ve islamofobik akbabalar
Önceki Deprem ve islamofobik akbabalar
Beykoz’un spor lisesi 2. maçından da mutlu ayrıldı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi 2. maçından da mutlu ayrıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz