Güncel

19.08'de Yargıçlar Sokağa döküldü

19.08'de Yargıçlar Sokağa döküldü
2014.09.16 00:00
| | |
5890

Beykoz Spor Taraftar Grubu olan Boğazın Yargıçları, 19.08 Dünya Beykozlular Günü'nü Onçeşmeler önünde kutladı.

Boğazın Yargıçları, "Atkını, Formanı, Meşaleni Al!" sloganıyla sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı çağrı sonrası, saat 18.30'daBeykoz Meydanı Onçeşme önünde bir araya geldi. Burada bir süre Beykozspor adına tezahürat yapan ve marşlar okuyan grup, meşale yakmak için ise havanın kararmasını bekledi. Güneşin tamamen gözden kaybolması sonrası, 19.08 Dünya Beykozlular Günü'nün önemi konulu konuşma gerçekleştirenBoğazın Yargıçları, havanın kararmasıyla birlikte meşaleleri yakarak, renkli görüntüler oluşturdu. Ellerinde meşalelerle Yalıköy'e kadar yürüyen gruba, yoldan geçen araçlar da korna çalarak destek verdi.

Onçeşmeler önünde gerçekleştirilen kutlama etkinliğine, Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi ve aynı zamanda Dost Beykoz yazarlarından Erdal Öztürk'ün yanı sıra Beykoz 4. Dönem Belediye Başkanı Alaattin Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal OkuyanCHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları'ndan Prof. Dr. Hüseyin ÖztürkDoç. Dr. Nafiz ÜnlüAydın DüzgünHızır YılmazBeykozlu taraftar ve vatandaşlar katıldı. Geçtiğimiz yıl 'elim bir trafik kazasında'yaşamını yitiren Sefa Kandemir'i ise Boğazın Yargıçları yalnız bırakmadı. "Sen yoksan kardeşim Sefa, bu dünya bize hep cefa" pankartını açan taraftarlar, uzun süre arkadaşları için tezahürat yaptı. “Sefa ölmedi, kalbimizde yaşıyor” ve “Saldır Sarı Siyah” tezahüratlarını çevredeki vatandaşlar da uzun süre alkışladı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Boğazın Yargıçları taraftarı Grup Lideri Turgay Gençdoğan, katılımcılara teşekkür etti. "Keşke Dünya Beykozlular Günü'nü Dünya Beykozsporlular Günü olarak kutlasaydık" diyen Gençdoğan, sosyal paylaşım sitesinde bu düşüncelerini dile getirdiklerini belirtti. Beykoz Çayırı'nda Belediyetarafından gerçekleştirilen kutlama etkinliği programına da gönderme yapan Turgay Gençdoğan, şunları kaydetti:

"4 senedir Beykozspor'u küme düşürenler Çayır'da. Biz ise burada bir siyasi parti gözetmeksizin toplandık. Biz Beykozlular Günü'ne katılanlar olarak buradayız. Şimdi Belediye Başkanı olduğu ve olmadığı dönemlerde kulübümüze destek veren Alaattin Köseler'i davet ediyorum"

Gençdoğan'ın daveti sonrası bir konuşma yapan Beykoz Belediyesi 4. Dönem BaşkanıAlaattin Köseler ise geleceğe umutla bakabilmek için el ve gönül birliği yapılması gerektiğini söyledi. Köseler şöyle dedi:

"Beykozspor Kulübü ve büyük camiasının süreç içinde giderek daraldığını ve küçüldüğünü görmek beni üzüyor. Bu 'daralmak' ve 'küçülmek' sözlerini de yine üzülerek belirtiyorum. Geleceğe umutla bakmak için el ele vermemiz lazım. Tüm Beykozluları kucaklayan bir anlayış ve bütünlükle ve yerel anlamda hep birlikte mücadele edelim diyorum ve saygılar sunuyorum"

Öte yandan Boğazın Yargıçları tarafından sosyal paylaşım sitesi Twitter’da açılan#‎1908DunyaBeykozlularGunu adlı hastag, ülke sıralamasında 5. Sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 19.08, Alaattin Köseler, Boğazın Yargıçları, Dünya Beykozlular Günü, Turgay Gençdoğan, Beykoz Haber

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"