15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi

  • 2
  • 26329
15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi
15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi
15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Kaymakamlığı'nın teklifiyle ilçedeki bazı okullara 15 Temmuz şehitlerinin isimlerini verdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Beykoz Kaymakamlığı'nın teklifiyle ilçedeki dört okula 15 Temmuz Şehitleri'nin adı verildi. FETÖ mensubu bir grup TSK askerinin darbe girişimi sonucundan şahadete kavuşan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir, Şehit Murat Akdemir, Şehit Hasan Kaya ve Şehit İsmail Kefal'in isimleri Beykoz'da ikamet ettikleri mahallelerde bulunan okullara verildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın daha önce birçok kez 'şehitlerimizin isimlerini okullarımıza vereceğiz' açıklaması sonuca ulaştı. Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hain darbecilerin 30 kurşunuyla şehit olan Ömer Halis Demir ve Beykoz'da ikamet eden demokrasi şehitlerinin isimleri bazı ilkokul, ortaokul ve liselere verildi.

İlçe Kaymakamlığı'nın teklifiyle, Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir'in adı verilirken, Rüzgarlıbahçe Ortaokulu'na Şehit Hasan Kaya, Çubuklu İlkokulu'na Şehit İsmail Kefal, Beykoz Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi'ne de Şehit Murat Akdemir'in isimleri verildi.

Haber Merkezi

Başkanlık sistemi ve Türkiye
Önceki Başkanlık sistemi ve Türkiye
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (2 Yorum)

sefer kaya (7 yıl önce)

Darbecileri besleyip buyuten her istediğini veren okyanus ötesine sesi titreyip hitap edenler hesap versinler

MERT DEMİR (8 yıl önce)

Yılların Anadoluhisarı Ticaret meslek Lisesi'nin isminin değişmesi hoş olmamış. AnadoluHisarı Ticaret Meslek Lisesi bir markadır.Ayrıca semtin ismiyle anılmaktadır. başka bir ilkokula ismi verilebilirdi Şehit kardeşimizin.

Yorum Yaz