Toplum

15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi

15 Temmuz Şehitlerinin isimleri Beykoz'daki okullara verildi
28.09.2016 16:22
| | |
20413

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Kaymakamlığı'nın teklifiyle ilçedeki bazı okullara 15 Temmuz şehitlerinin isimlerini verdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Beykoz Kaymakamlığı'nın teklifiyle ilçedeki dört okula 15 Temmuz Şehitleri'nin adı verildi. FETÖ mensubu bir grup TSK askerinin darbe girişimi sonucundan şahadete kavuşan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir, Şehit Murat Akdemir, Şehit Hasan Kaya ve Şehit İsmail Kefal'in isimleri Beykoz'da ikamet ettikleri mahallelerde bulunan okullara verildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın daha önce birçok kez 'şehitlerimizin isimlerini okullarımıza vereceğiz' açıklaması sonuca ulaştı. Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hain darbecilerin 30 kurşunuyla şehit olan Ömer Halis Demir ve Beykoz'da ikamet eden demokrasi şehitlerinin isimleri bazı ilkokul, ortaokul ve liselere verildi.

İlçe Kaymakamlığı'nın teklifiyle, Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir'in adı verilirken, Rüzgarlıbahçe Ortaokulu'na Şehit Hasan Kaya, Çubuklu İlkokulu'na Şehit İsmail Kefal, Beykoz Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi'ne de Şehit Murat Akdemir'in isimleri verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz, Ömer Halis Demir, Hasan Kaya, Murat Akdemir, İsmail Kefal

reklam
2 Yorum
sefer kaya26.03.2018 20:11:16

Darbecileri besleyip buyuten her istediğini veren okyanus ötesine sesi titreyip hitap edenler hesap versinler

MERT DEMİR28.09.2016 22:22:06

Yılların Anadoluhisarı Ticaret meslek Lisesi'nin isminin değişmesi hoş olmamış. AnadoluHisarı Ticaret Meslek Lisesi bir markadır.Ayrıca semtin ismiyle anılmaktadır. başka bir ilkokula ismi verilebilirdi Şehit kardeşimizin.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"