Spor

15 Temmuz şehitleri için haydi maratona

15 Temmuz şehitleri için haydi maratona
12.11.2016 15:11
| | |
3401

İlk olarak 1979 yılında İstanbul'u ziyaret eden bir grup Alman amatör atletizm severin konuyu gündeme getirmesiyle koşulmaya başlanan İstanbul Maratonu'nun 38. yarın koşulacak.

İstanbul Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışması sonucu 1 Nisan 1979 yılında koşulan o zaman ki adı Avrasya maratonu 2013 yılından sonra değişen adıyla Uluslararası İstanbul Maratonu'nun 38.'si son saatlere girildi.

Vodafone'nun sponsorluğunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Spor A.Ş. tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre kala başlayıp Sultanahmet At Meydanı Mısır Dikilitaşı'nda sona erecek maratona yerli ve yabancı bir çok tanınmış atlet katılacak.
Yanı sıra her yıl 10 km koşusu olarak yapılan halk koşusu bu yıl "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla koşulacak. Ayrıca 15 km yarışı ve 8 km yürüyüş yarışları da yapılacak.

Dünya üzerinde iki kıta arasında koşulan tek yarış özelliği de taşıyan yarışta dereceye giren sporculara maddi ödüllerin yanında kupa ve madalyalar verilecek.

Yarışlara profesyonel ve amatör bazda on binlerce atlet katılacak. Yarışlara katılacak atletler hem İstanbul'un güzelliklerini bir arada görme fırsatı yakalarken, hem de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden koşarak yada yürüyerek geçmenin heyecanını yaşayacak.

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'na katılanlar bu vesileyle 15 Temmuz Şehitlerini anmış olacaklar. 13 Kasım sabahı saat 10.00'da start alacak maratona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'da katılacak.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Vodafone, Maraton, İstanbul, Uluslarası

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"