Güncel

15 Temmuz şehit ve gazileri Beykoz’da dualarla yad edildi

15 Temmuz şehit ve gazileri Beykoz’da dualarla yad edildi
17.08.2016 16:14
| | |
4189

Beykoz Kaymakamlığı, Kavacık Yıldırım Bayezit Camii’nde 15 Temmuz Şehitleri için mevlit programı düzenledi.

FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişiminin üzerinden 32 gün geçti ve şehitler anılmaya devam ediliyor. Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nin organize ettiği mevlitte kuran tilaveti, naatlar ve ilahiler okundu.

Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami'ndeki mevlit programında Kuran-ı Kerim ve ilahi okuyan 6 kişilik grup arasında Dost Beykoz yazarlarından Raif Öztürk'de vardı.

'Şehit aileleri ve gaziler katıldı'

15 Temmuz akşamı Özel Kuvvetler Kamutanlığı'na gelen ve başlarında FETÖ mensubu Tuğgeneral Semih Terzi'yi, komutanının emriyle alnının ortasından vurarak öldüren ve daha sonra darbeci askerlerin kurşunlarıyla şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in de anıldığı mevlit programında şehit aileleri zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Mevlit programına; Çengelköy'de cuntacı askerlerin kurşunlarıyla şehit olan Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir ve Anadoluhisarı'nda babasıyla birlikte gazi olan Rabia Gülen'in yanı sıra Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Belediyesi'nin birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Yıldırım Cami'ne ki mevlit programına Azerbaycan'dan gelen misafirleriyle birlikte geldi. Beykoz'da düzenlenecek şehit programlarına katılmak üzere gelen Azerbaycan’dan gelen misafirlerle Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç'ta yakından ilgilendi.Okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Mevlid-i Şerif için gelen cemaate sohbet verdi. Müftü Demirtaş, 'İslami ülkeleri vatandaşlarının, başta Arap ülkeleri olmak üzere Türkiye'ye ettikleri dualardan ve 15 Temmuz'da Türkiye'de verilen mücadelenin yüceliğinden ve aynı zamanda Ömer Halis Demir'in cesaretini ve şahadet aşkını' anlattı.

'Kaymakam Katırcı ve Başkan Yardımcısı Dilmaç pilav dağıttı'

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş yarım saat süren sohbetinin ardından mevlit programı için Yıldırım Beyazıt Camisi'ni dolduran cemaate öğle namazı kıldırdı ve FETÖ/PDY mensubu askerlerin 15 Temmuz'da şehit ettiği 240 kişi için okunan hatmi şerifler için dualar edildi.

17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi'nde hayatını kaybeden vatandaşlar ve Türkiye’nin felaketlerden korunması için edilen dualara bütün cemaat hep bir ağızdan 'amin' dedi.

Kılınan öğle namazı sonrası Beykoz Belediyesi, bin 200 kişilik pilav, kavurma, tatlı ve ayran ikramında bulundu. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç vatandaşlarla tek tek sohbet etti ve vatandaşlara pilav dağıttı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, 15 Temmuz, Şehit, Gazi, Mevlit, Ömer Halisdemir, FETÖ, PDY

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"