15 Temmuz gecesi Beykozlular büyük bir iş başardı

  • Güncelleme: 08.03.2020 17:55
  • Okunma: 8949 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da gençlerle bir araya gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 15 Temmuz gecesi Beykoz halkının FSM'de verdiği mücadeleden övgüyle söz etti.
15 Temmuz gecesi Beykozlular büyük bir iş başardı

Son günlerde faaliyetleriyle adından söz ettirmeyi başaran Beykoz Gençlik Eli Derneği’nin Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlediği programa konuk olan AK Parti Milletvekili Metin Külünk, 15 Temmuz FETÖ teşebbüsünde Beykozluların mücadelesinden övgüyle söz etti.

Beykoz Gençlik Eli Derneği üyesi gençlerle buluşmak üzere bölgeye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, konuşmacı olduğu, 15 Temmuz Şehit ve Gaziler Anma Gecesi’nde, 15 Temmuz’un arkasındaki siyasi aklın geçmişte de Türkiye’ye büyük zararlar verdiğini ifade ederek yeni tartışmalara kapı araladı.

Mesut Yılmaz, Özal'a siyasi darbedir

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın politikalarının şer güçler tarafından benimsenmediğini kaydeden Metin Külünk, “Mesut Yılmaz, Özal’a 15 Temmuz’un arkasındaki aklın siyasi darbesidir” dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta Müzik Öğretmenleri Murat Gültekin ve Mesut Şahin mini bir konser verdi ve hemen ardından Dursun Ali Erzincanlı'nın Şehit Ömer Halis Demir’e ithaf en kaleme aldığı 'Otuz Kuş' şiirini okudular.

Selam olsun sıradan insanlarımıza

Açılış konuşmasını yapan Beykoz Gençlikeli Derneği Başkanı İskender Közen, 3 şehit ve 85 gazi ile vatan hainlerine ilk dur denilen yerin Beykoz olduğunu ifade ederek, kendilerinin Beykoz Gençlik Eli Derneği’nin yöneticileri olarak, tıpkı 15 Temmuz gecesi tankları ve topları durduran sıradan insanlardan olduklarını ve sorumluluk üstlendiklerini kaydetti.

“Bir toplumun bir devletin bir milletin en büyük gücü sıradan insanlardır… Çok şükür ki, tehlike gördüğünde ATM’ye benzinciye değil, tankların önüne koşan sıradan insanlarız. Selam olsun şehitlerimize, gazilerimize ve kahraman yürekli sıradan insanlarımıza…” şeklinde konuşan Başkan Kozen, katılımları nedeniyle gençlere özellikle teşekkür etti…

Sıkı Yönetim ilan edildi, onun için buradayız

Gecede, Şeyh Seyid Abdulkadir Geylani’nin 9. Kuşaktan torunu olan Ferhat Geylani’de bir konuşma yaptı… 

15 Temmuz gecesi FSM Köprüsü’nde tankların önüne çıkan ilk kişi olan Geylani, o gece bir binbaşı ile arasında geçen diyalogu anlatarak, binbaşıya neden orada olduklarını sorduğunu ve binbaşının kendisine, ‘sıkıyönetim ilan edildi, onun için buradayız’ dediğini anlattı…

Binbaşının kendisine, ‘bizim inimize girecektiniz, gelin bakalım kim kimin inine girecek… Bize itaat edeceksiniz’ dediğini ifade eden Ferhat Geylani, binbaşıya, ‘siz kimsiniz ki, biz size itaat edeceğiz. Biz ancak Rabbimize itaat ederiz’ şeklinde cevap verdiğini anlattı. Bu diyalog sonrası kendisini, bir sivil polisin, binbaşının kurşunlarına hedef olmaktan kurtardığını dile getiren Geylani, sonra oradan uzaklaştığını söyledi.

Askerlerin dayanacak gücü kalmadı

O sırada yalnız olduğunu ve kısa süre sonra Kavacık ve Ümraniye tarafından ellerinde dev bir Türk Bayrağı olan 5000 kişi FSM Köprüsü’ne doğru gelince işler değiştiğini söyleyen Geylani, ‘Askerlerin bu kalabalık karşısında dayanacak gücü kalmadı’ dedi.

Dik dur eğilme bu millet seninle

'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganlarıyla salona giren Milletvekili Metin Külünk, "Türkiye'nin 150 yıldır 15 Temmuz'da yaşananlar gibi senaryolarla karşı karşıya kaldığını ve 15 Temmuz gecesi teşebbüsün silahlı olanını yaşadıklarını" söyledi.

Tek partili döneme vurgu yapan Milletvekili Külünk yaptığı konuşmasında, "İnsanımızı elimizden almak istiyorlar. İnsanımızın ruhunu çökertmek istiyorlar. İnsanımızı kimliksizleştirmek, değersizleştirmek istiyorlar. Çok açık yüreklilikle ifade edeyim. Tek parti şeflik döneminin CHP'sinin bu ülkeye dayattığı bütün uygulamalar bir 15 Temmuz'dur. İnönü döneminden itibaren bu şekildedir. Bu ülke İslamsız Türklüğün kimliğini bir vatandaş kimliğine dönüştürebilmek adına ezanın yasaklanmasından başlamak üzere camilere sıra konulmasından devam etmek üzere camilerin satılmasından üzere daha ileri giderek söyleyeyim; camilerin bir kısmının cami olma kimliğinden başka kimliklere zorlanma süreci dahil köy enstitüleri üzerinden yapılmak istenen okullarda Müslüman kimliğinin olmadığı bir vatandaş yetiştirmek üzere Ankara'da ele geçirilen güç ile yapılan uygulamaların her biri bir 15 Temmuz'dur" ifadelerine yer verdi.

Özal kökten değişimler yapmak istedi

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 30 sene önce uygulamaya koymak istediği politikaları nedeniyle Mesut Yılmaz'ın ANAP'ın Genel Başkanlığı'na getirildiğini ve bunun merhum Özal'a sivil bir darbe olduğunu vurgulayan Metin Külünk, "Turgut Özal'da aslında çok ciddi kökten değişimler başarmak istedi. Küresel sistemde Türkiye için milli temelli politikalar üretmek istedi.” cümlelerine yer verdi.

Metin Külünk şöyle devam etti:

Bakın biz şu anda üç tane başlıkta tartışma yapıyoruz. Birincisi sistem değişikliği tartışması, ikincisi yeni Anayasa tartışması yapıyoruz. Üçüncüsü de Kürt meselesi olarak sürekli gündemimizde yer alıyor. Rahmetli Turgut Bey, 30 sene evvel bu tartışmaların hepsini bu topluma yaptırdı. Eğer başarabilseydi Musul meselesini bugün konuşmuyorduk. Başarabilseydi PKK meselesini bugün bu hacimde konuşmuyorduk. Başarabilseydi Türkiye'deki sistem değişikliği meselesini de bugün konuşmuyor olacaktık. Ama oda gücü nispetinde hareket etti ve sonunda ne oldu? Partisini parçaladılar, elinden aldılar. Mesut Yılmaz, Özal'a 15 Temmuz'un arkasındaki aklın siyasi darbesidir. Mesut Yılmaz'ın Anavatan Partisi'ne Genel Başkan yapılması bir sivil siyasi darbedir. Özal'dan ANAP'ı teslim alma darbesidir"

Marksizm'i kim üretmiştir biliyor musunuz?

Marksizm'i, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki kirli aklın ürettiğini söyleyen İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Küresel ölçekte, Ortadoğu yeryüzündeki Müslümanların ve sağduyulu insanlığın bu konudaki tepkilerinden dolayı İslami terör kavgalarını ürettiler. İslam ile terörün yan yana gelmeyeceğini batı entelektüelleri iyi biliyor. Ama mesele o kirli aklın egemenlik alanını geliştirebilmek için sistemsel meşruiyetini karşıtlıklar üzerinden süreci yönettiklerinden dolayı bunu nasıl NATO ittifakı bunu Varşova Paktı üzerinden buluyorlarsa, kapitalizm kendini meşrulaştırma için farklı emellerini kullanıyorsa buda bir farklı versiyonudur. Marksizm'i kim üretmiştir biliyor musunuz? 15 Temmuz'u bu ülkeye dayatan küresel kirli akıl üretmiştir. Biz 15 Temmuz'un bu topraklarda ne istediğini bilmek zorundayız. 15 Temmuz'un arkasındaki kirli akıl bu topraklarda İslamsız ve Müslüman kimliği olmayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üretmek istiyor. 150 yıldır bu kavga devam ediyor. Siz 1924'teki devrim kanunlarını ne zannediyorsunuz? Devrim kanunları bu toprakların kendi üretip sonuçlandırdığı kanunlar değildir." dedi.

Metin Külünk, 15 Temmuz gecesi FSM Köprüsü’nü ulaşıma açıp, kısa sürede diğer bölgelerde mücadele eden arkadaşlara cesaret veren Beykozluların o gece büyük bir iş başardığını dile getirdi.

2. Köprü Beykozlular tarafından alındı

Külünk, "15 Temmuz'u sadece ekranda baktığınız gibi görmeyin ki, Beykoz'da bir büyük iş başardı bu millet. Her ne kadar çok fazla kamuoyunda konuşulmasa da 2. Köprü burada Beykozlular tarafından işgalcilerin elinden alındı. On binlerce Beykozlunun köprüye çıkıp, tankları durdurup, teslim alması Beykozluların eseridir. Dolayısıyla Beykoz bu anlamda 15 Temmuz gecesinde üzerine düşen bütün sorumlulukları en güzel şekilde yerine getirmiştir.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz