15 Temmuz Destanı’nın yazarı da aday adayı

  • 1
  • 6541
15 Temmuz Destanı’nın yazarı da aday adayı
15 Temmuz Destanı’nın yazarı da aday adayı

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında FSM Köprüsünde gazi olan Muhammed Bostancı AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için yapmış olduğu büyük mücadelenin mukaddes bir mücadele olduğunu ve sadece Türkiye için değil bütün İslam dünyası için bu duruşun önem arz ettiğini kaydeden Muhammed Bostancı, bu kutlu mücadeleye bir nebzede olsa katkı sağlamak istediğini söyledi.

Yüksek İnşaat Mühendisi olan Muhammed Bostancı, AK Parti hareketinin bir dirilişe vesile olduğunu ve Türkiye’nin bağımsızlık yolunda ciddi mesafe kat ettiğini ifade ederek, yerel bazlı hizmet ettikleri AK Parti’de siyaseten farklı kulvarlarda da hizmet etmek istediğini söyledi.

Aynı zamanda Rize’nin Güneysu ilçesi Küçükcami Köyü’nden Erdoğan’ın hemşerisi de olan Bostancı, ilk, orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1990 senesinde Irak’ta baraj inşaatında çalışmaya başladı. Bir süre sonra Körfez Savaşı çıkması nedeniyle yurda dönerek vatani görevini yedek subay olarak yaptı. 1993 senesinde Refah Partisi Kavacık Mahalle temsilcisi olarak siyasete girdi. O tarihten itibaren kesintisiz olarak Beykoz İlçe Teşkilatında; Gençlik Kolları, Seçim İşleri, Teşkilatlanma ve Siyasi İşler Başkanı olarak görev aldı.

2012 yılında AK Partiye katıldı. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında FSM köprüsünde her iki dizinin üstünden ve karın bölgesinden almış olmuş darbelerle yaralandı.

15 Temmuz gecesi gazi unvanını alan Bostancı, Beykoz Rizeliler Derneği, 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Kurucusu üyesi.

Ayrıca TEKDER (Teknik Elemanlar Derneği) üyesi olan Bostancı, Kavacık Mahallesinde ikamet ediyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Beykoz Rizelilerden Başkan Dilmaç’a ziyaret
Önceki Beykoz Rizelilerden Başkan Dilmaç’a ziyaret
BOÇAY katkılarıyla Beykoz'a 3 özel eğitim sınıfı
Sonraki BOÇAY katkılarıyla Beykoz'a 3 özel eğitim sınıfı
Yorumlar (1 Yorum)

ALİ İSMAİL KORKMAZ (5 yıl önce)

hangi destandan bahsediyosunuz onu anlamadım kendi yazıp yönetip oynadığınız tiyatro dicektiniz heralde

Yorum Yaz