11 ayda iki şampiyonluk kazandı

  • 0
  • 28798
11 ayda iki şampiyonluk kazandı
11 ayda iki şampiyonluk kazandı
11 ayda iki şampiyonluk kazandı

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Emre Kalaman 11 aylık boks hayatına iki şampiyonluk sığdırdı.

Nisan 2012’de İstanbul Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonu olan Emre Kalaman, Mayıs 2012 de Marmara Bölge şampiyonu ve hemen ardından Kars’ta Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Temmuz 2012’de 10 gün süren Kastamonu 1. Etap Avrupa Boks Şampiyonası Milli Takım Kampı’na katılan Beykozlu sporcu, yine aynı kampın ikinci etabına katılmak üzere yola çıktı.

Hocası Salih Morgül ise başarılı sporcunun boksa olan ilgisini şöyle anlattı:

Babası oğlunu idmanlara getirdi. İdmanlara soktuk… Akıllı çocuk, algılaması çok iyi, bu çocuktan bir şeyler olur dedim. Görele İlköğretim Okulu öğrencisi… Her gün idman yapıyor. Başarının sırrı çok çalışmaktır. Emre boş zamanlarında bile koşu yapıyor.

Okulla spor yaşantısını bir arada sürdürmesi gerekiyor. Eğitim hayatı spor hayatından daha önemli. Sporcu olmanın bir gereksinimi de ahlaklı ve saygılı olmaktır. Kötü alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Emre’nin hocası olan eski boksör Salih Morgül, Beykoz Belediyesi’nin de sporculara sahip çıktığını, 6 Eylül 2012 gecesi gidecekleri Kastamonu kampı öncesi Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın kendilerini davet ederek, orada ihtiyaç duyacakları her şeyi karşıladığını söyledi.

“Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başarılı olmalarında çok etken olduğunu ve tamamen Çelikbilek’in destekleri ile Emre’yi gelecek yıllara hazırladıklarını söyleyen Morgül,“Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Babam bizi Salih Hocamıza teslim etti

Görele İlköğretim Okulu öğrencisi olan 14 yaşındaki başarılı boksor, yapmış olduğu spoa olan ilgisinin nasıl geliştiğini ise şöyle anlattı: "Biz evde kardeşlerimle boks filmleri izlerdik. Babama biz boksa göndermesini söylerdik, annem karşı çıkardı… Sonunda babam ısrarlarımıza dayanamayıp bizi Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne getirerek Salih hocaya teslim etti."

Babam çok destek verdi.

Babasının kendilerine sınırsız destek verdiğini söyleyen Kalaman, boks filmi seyrederken hissedilen duygularla, ringde yumruk yerken veya atarken hissedilen duyguların çok farklı olduğunu dile getirdi.

Kalaman şöyle dedi: "Seyretmekle yaşamak çok farklı… Boks zor bir spordur. Gerek antrenman gerekse maçlar oldukca zordur. Şu ana kadar hiç yenilmedim. Hem sporu hem eğitimi bir arada götüreceğim. Bundan sonraki en büyük idealim olimpiyatlarda final oynamaktır. Kamplar, kendimi geliştirmem için güzel olanaklar sağlıyor. Milli takıma seçileceğime inanıyorum."

Haber Merkezi

Soğuksuspor, Çelikbilek’e müteşekkir !
Önceki Soğuksuspor, Çelikbilek’e müteşekkir !
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz