Kültür

10. Yılda Erol Aydoğan sahne alacak

10. Yılda Erol Aydoğan sahne alacak
2014.07.31 00:00
| | |
11360

11 Temmuz Çarşamba Akşamı Saat 20.00’da Beytaş Havuz Kafe- Restaurant'ta gerçekleştirilecek olan Dost Beykoz 10. Yıl Yemeği’nde, Beykoz'un yetiştirdiği usta seslerden Erol Aydoğan sahne alacak.

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Tasavvuf Müziği’nden oluşan 13 bin eserlik bir repertuara sahip olan Udi Sanatçı Erol Aydoğan, Dost Beykoz gecesinde Ramazandan sonra piyasaya çıkacak olan Halk Müziği albümünden de bazı eserleri Dost Beykoz konukları için seslendirecek.

Bestekar, söz yazarı ve başarılı bir yorumcu olan Erol Aydoğan, Dost Beykoz’un 10. Yıl Yemeği’nde iki bölümden oluşan bir program yapacak. Başta ud olmak üzere birçok enstürmanı da başarıyla icra edebilen Aydoğan yaklaşık 1 bucuk saat sahnede kalacak.

Erol Aydoğan kimdir?

1973 yılında Beykoz'da doğdu. Müzik eğitimine 1998 yılında Beykoz Belediyesi'nin açmış olduğu ve hocalığını Suat Sancar'ın yaptığı Sanat Musikisi Bölümü’nde başladı. Aynı yıl Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Türk Halk Müziği yarışmasında Aşık Mahsuni Şerif'in "Bilmem Ağlasam mı, Ağlamasam mı" isimli eseriyle katılarak birinci oldu. Bu yarışmanın kendini keşfetmesine sebep olduğunu ifade eden Aydoğan, 2000 yılında Mustafa Keser'in açtığı sanat merkezine kaydolmuş, burada tanınmış hocaları sayesinde hem eğitimini hem de icra yeteneğini geliştirtirdi.

15 yılı dolduran müzik yaşantısı boyunca birçok başarılara imza atan Erol Aydoğan, profesyonel müzik hayatına sanatçı duruşunu bozmadan ve prensipli bir şekilde devam etmektedir. Yerel yönetimlerin düzenlemiş olduğu kültür faaliyetlerinin ve geleneksel halk konserlerinin birçoğunda sahne almaya devam eden Erol Aydoğan, ayrıca Ordu'lu olması münasebetiyle yöresel dernek ve kuruluşların davetleriyle de tanınan bir isim olmuştur.

Erol Aydoğan ud eğitimini Caner Altunbaş ve Mehmet Emin Bitmez hocalardan almıştır. Sanat Müziğinin yanı sıra Halk Müziği ve Tasavvuf Müziği tavır ve icra eğitimi olan Erol Aydoğan zaman zaman verdiği konserlerle bu alanlarda da kendisini ifade etmiştir.

Erol Aydoğan büyüdükçe küçülmeyi gerektiren bir sanat anlayışını benimsemekle birlikte, hayalinin daha geniş kitlelere ulaşmak olduğunu ifade ediyor… Sanatçının ömrü dört duvar arasında üretmekle ve kendini geliştirmekle geçer ve kıymetini halkının karşısına geçince bulur sözünü kendine şiar edinen Aydoğan, açmış olduğu Müzik okuluyla Kavacık Hasan Yavuz semtinde, bütün branşlarda konservatuar mezunu hocalar nezaretinde eğitim vererek müzik çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 10. Yıl, Dost Beykoz, Erol Aydoğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"