10 dakikada yazdı, çizdi ve gitti

  • Güncelleme: 16.06.2013 00:11
  • Okunma: 9881 kez
  • Yorum: 0
Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, Beykoz'da konuştu:
10 dakikada yazdı, çizdi ve gitti

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Beykoz Şubesi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgülile Beykoz'daki muhtarlarla bir araya getirebilmek için Yalıköy'de bir toplantı düzenlendi.

Önceden planlanan toplantıya katılan Mustafa Sarıgül ise oldukça üzgün bir görüntüyle toplantı alanına geldi. Araçtan iner inmez, kapı önünde müzik, oyun ve sloganlarla kendisini karşılayan kalabalığı susturan Sarıgül"Ne yapıyorsunuz yahu? Bu ne rezalet? Böyle bir günde oynanır mı? O bayrakları da kaldırın!" diye konuştu. 

İçeride yalnızca 10 dakika duran Mustafa Sarıgül, giderayak Dost Beykoz Haber MüdürüFerdi Güngör'ün sorduğu tek soruya yanıt verebildi. Güngör'ün gece yapılan Gezi Parkımüdahalesi hakkındaki düşüncelerini sorduğu Mustafa Sarıgül"Çok üzgünüm. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde böyle bir uygulama olmaz. Gençler haklarını, taleplerini dile getirecekler, iktidar da şefkat gösterecek. İktidarın görevi, kendisi gibi düşünmeyenlerin de iktidarı olmaktır. Bugün saat 16.00'da bir tek beyaz çadır kalacaktı, herkes oradan ayrılacaktı. Ancak bugün akşam saat 4'e kadar bile sabredilemedi" dedi.

TDH Beykoz İlçe Başkanı Kemal Köse'nin davetlisi olarak Beykoz'a gelen Sarıgül'e toplantıda Beykoz'lu muhtarlar eşlik etti. Mustafa Sarıgül, toplantı sırasında kısa bir konuşma yapıp ayrılmak zorunda olduğunu belirtirken, "Sizlerden özür dilerim, beni lütfen yanlış anlamayın. Daha önceden söz verdiğim için buraya geldim. Yoksa böyle bir günde yalnız ben değil hiç kimsenin toplantı ya da miting yapmasını doğru bulmuyorum" diye konuştu. Sarıgül'ü TDH'den İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğul, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özçelik ve Beykoz İlçe Yöneticisi Dursun Çavuşoğlu ve çok sayıda partili dikkatle dinledi.

İktidardaki kişilerin, yarın muhalefet olduklarında kendilerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa bugün muhalefete öyle davranması gerektiğini belirten Mustafa Sarıgül, 18 yaşındaki gençlerin polisle karşı karşıya getirilmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Konuşması sırasında alkışlayan partilileri de uyaran Sarıgül"Lütfen. Bugün alkış yok! Slogan yok! Çok önemli bir gün yaşıyoruz. Ben sabah 5'te yattım 2 saat uyku uyuyup hemen kalkıp üzerimi giyindim. Şimdi buradan çıkıp yine bölgemize döneceğim. Çok kötü şeyler oluyor. Siz burada olayların farkında değilsiniz. Olayları televizyonlar ekrana yansıtmıyor. Şu an Bandırma'dan gelen bir gencimiz, kafasına isabet eden plastik mermi nedeniyle beyin travmasıyla karşı karşıya. Dün yine Mimar Sinan Üniversitesi'nden bir hocamız maalesef bir gözünü kaybetti" diye konuştu.

Polis ve göstericiler için "bizim insanımız, hepsi bizim insanımız" diyen Mustafa Sarıgül, iktidarı ise sert bir dille eleştirerek şöyle dedi: "Bu kadar zıtlaşmak olur mu? Bu işi Büyükşehir Belediyesi toplanıp halledebilirdi. Karardan vazgeçtik diyebilirdi. Orada Topçu Kışlası şart mı?"

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz