Siyaset

10 Ağustos Türkiye için Milat olacak

10 Ağustos Türkiye için Milat olacak
2014.08.07 00:00
| | |
3825

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklamalarda bulundu. Başkan Çelikbilek; “10 Ağustos, Yeni Türkiye için bir milat olacak.” ifadelerini kullandı.

10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan seçimlerle beraber, tarihte ilk kez halkın kendi Cumhurbaşkanını doğrudan seçeceğini belirten Başkan Çelikbilek; “Daha önce halka görüşü sorulmadı, kendi adayını tanıma ve seçme şansı verilmedi. Ama şükürler olsun ki artık Cumhurbaşkanı halkımızın oylarıyla doğrudan seçilebilecek. Bu seçimle beraber ilk defa insanlar kendilerine değer verildiğini, düşüncesinin bir şey ifade ettiğini ve dikkate alındığını görüyorlar. İnsanlarımız ülkenin başında görmek istedikleri kişiyi hür iradesiyle tayin edecekler. Bu bir demokrasi bayramıdır, çok az millete nasip olan bir ayrıcalıktır.” diyerek seçimlerin önemine dikkat çekti.

“10 Ağustos Akşamı Yeni Bir Türkiye’ye Kavuşacağız”

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle yeni bir döneme adım atılacağını belirten Başkan Çelikbilek “10 Ağustos akşamı yeni bir Türkiye’ye kavuşacağız. Bu seçimin barışın ve sevginin hâkim olduğu, ülkenin imkânlarının daha adil paylaşıldığı yepyeni bir düzene kavuracağına olan inancım tam. Vatandaşlarımız da bu değişime ortak olsunlar. Mutlaka sandığa gidip oylarını kullansınlar.” diyerek tüm vatandaşları oy kullanmaya çağırdı.

Tüm ülkeye ve ilçeye birlik ve beraberlik içerisinde ve huzurlu bir seçim günü dileyen Başkan Çelikbilek seçim sonuçlarının milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni etti.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yücel Çelikbilek, 10 Ağustos, Cumhurbaşkanı, Seçim

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"