İYİ Parti Beykoz Teşkilatı büyük kayıp yaşadı

  • 0
  • 7095
İYİ Parti Beykoz Teşkilatı büyük kayıp yaşadı

Siyasete AK Parti’de başlayıp hızlı yükselişinin ardından Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Ali Bilir, uzun süre ara verdiği siyasi çalışmalarına İYİ Parti’de devam etme kararı almıştı.

Aktif siyasetle birlikte STKlar üzerinden varlık göstermeye çalışan Bilir, burada da başarılı olamayınca kulvar değiştirmişti.

Turizm işine girdikten sonra çeşitli hamleler yapan Ali Bilir kurmuş olduğu Bilir Turizm ile almış olduğu ihalelerle de gündeme gelmiş çeşitli haberlere konu olmuştu.

Ali Bilir bu tartışmaların ışığında kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etmiş, İYİ Parti saflarına katılmıştı.

Turizm alanında çeşitli faaliyetlerinin ardından seçilmiş olduğu TÜRSAB Yönetiminde Başkan Yardımcısı, daha sonraki süreçte ise yardımcısı olduğu TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın rakibi olarak başkanlığa adaylığını koymuştu.

TÜRSAB Genel Kurulunda seçimi kaybeden Ali Bilir kısa süre önce İYİ Parti’den de istifa etti. İYİ Parti serüveni kısa süren Ali Bilir’in istifası şaşkınlıkla karşılanırken, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir Bilir’in istifasını doğruladı.

Ali Bilir’in e devlet üzerinden istifa ettiği ve istifa eden kişilerin partinin sisteminde gözüktüğünü dile getiren Başkan Taşdemir, “Ali Bilir İYİ Parti üyeliğinden istifa etmek suretiyle ayrılmıştır” dedi.

Haber Merkezi

 

   

 

 

  

Emanet Çeyiz
Önceki Emanet Çeyiz
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Sonraki CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz