İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanından işçilere destek

  • 0
  • 4605
İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanından işçilere destek

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Belediyesi’nin iştiraki olan Beytaş’tan çıkartılan işçiler için bir basın açıklaması yaptı.

Beykoz Belediyesi’nin son günlerde tatsız bir konu ile ilçe gündemini meşgul ettiğini kaydeden Akif Taşdemir, “Beykoz Belediyesi işçilerin ekmeği ile oynamayın!” dedi.

Taşdemir açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

AK Parti, seçim vaadi olmasına rağmen emekçileri hayal kırıklığına uğratmış, taşeron işçiliği ortadan kaldırmamış ve kurdurduğu belediye şirketleri üzerinden işçileri “Taşeron işçi” olarak çalıştırmaya devam etmiştir. Beykoz Belediyesi de kadro beklentisi olan bu işçileri kadroya almak yerine belediyenin bir şirketi olan BEYTAŞ üzerinden taşeron olarak çalıştırmaktadır.

Tek gayeleri evlerine ekmek parasını götürmek olan taşeron belediye çalışanlarımızdan bazıları işten çıkartılmış, diğerleri üzerinde de baskılar artmıştır. 3 kuruş maaşla geçim derdinde olan bu işçiler üzerinde sendika değişikliği için baskı oluşturmak kabul etmemiz mümkün olmayan bir yaklaşımdır.

Unutulmamalıdır ki sendikal haklar, günümüzde temel insan haklarındandır ve bu haklar artık evrensel hukukun teminatı altındadır.

Beykoz Belediyesi’nin el altından baskı yaparak üye olunmasını istediği sendika, geçtiğimiz yıllarda işçi kardeşlerimizin haklarını savunmamış, işçileri adeta masada satmış ve işçilerimiz yapılan sözleşme sonunda çok büyük hak kayıpları yaşamıştır. Sonrasında bu acı tecrübeyi yaşayan işçiler de haklarını daha iyi savunacaklarına inandıkları başka sendikalara üye olma yolunu seçmişlerdir.

Beykoz Belediyesi, işçi hemşehrilerimize baskı yapmayı bir kenara bırakarak kendilerine “Çalışanlarınız diğer sendikayı neden tercih ediyorlar, biz nerede yanlış yapıyoruz?” sorusunu sormadıkça adaletli bir yaklaşım ortaya koymaları mümkün değildir.

Sayın Murat Aydın, bu yol çıkmaz bir yoldur. Lütfen sendikal haklara, işçinin sendika seçme özgürlüğüne saygı gösterin ve bu hakkı ellerinden almaya çalışmayın. İşten attığınız kardeşlerimize de işlerini geri verin.

Bu vesile ile tüm işçi kardeşlerime sesleniyorum: Baskılarla iradenize ipotek koymaya çalışanlara boyun eğmeyin. Haklarınızı en iyi şekilde savunacağına inandığınız sendikalara üye olmanın anayasal hakkınız olduğunu ve size aksini yaptırmaya çalışanların da Türk Ceza Kanunu’na göre suç işlediğini unutmayın.

Beykoz İYİ Parti olarak işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bu vesileyle bir kere daha ilan ediyoruz.

Akif TAŞDEMİR / İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı

Beykoz’un futbolcu çocukları kar kış dinlemiyor
Önceki Beykoz’un futbolcu çocukları kar kış dinlemiyor
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?