İYİ Parti Beykoz Belediyesi ile anlaşamıyor

  • 0
  • 6915
İYİ Parti Beykoz Belediyesi ile anlaşamıyor
İYİ Parti Beykoz Belediyesi ile anlaşamıyor

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Meral Akşener’in katılacağı iftar programının engellendiğini öne sürerek bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılacağı duyurulan iftar programının Beykoz Belediyesi’nin sahildeki etkinlik alanında yapılması planlanmıştı.

Gerekli izinleri almak amacıyla yazışmalar yapılmış olsa da, beklenen izin gerekli makamlardan gelmedi. Buna karşın Beykoz Belediyesi’nin, İYİ Parti tarafından iftar programının yapılacağı ilan edilen alanı bariyerlerle kapatması tartışmalara neden oldu.

Yapılan açıklamada,  “28 Nisan 2022 Perşembe günü Barbaros Hayrettin Paşa Meslek Lisesi karşısındaki park alanında yapacağımız Halk İftarı programımızı 14 Nisan 2022 tarihinde Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirmiş olmamıza rağmen bugün (26 Nisan 2022) iftar yapacağımız alanın Beykoz Belediyesince demir bariyerlerle kapatıldığını gördük.” ifadeleri kullanıldı.

İftar programının yapılacağı alanın halka açık bir park olduğuna, trafiği engelleyecek bir konumu bulunmadığına ve resmi bir tören alanı olmadığına ve bunu bütün Beykozluların bildiğine vurgu yapılan açıklamada, bütün hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

Bunun bir halk iftarı olacağını ve yapılan davranışın Beykoz halkına yönelik olduğuna yer verilen açıklamada, İYİ Parti İlçe Başkanlığı, her şeye rağmen aynı yerde iftar programlarını yapacaklarını duyurdu.

Beykoz Belediyesi’nin Sultaniye Parkı önerisi

Öte yandan Beykoz Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgilerde ise İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde Sultaniye Parkı önerisinde bulunulduğuna yer verilirken, söz konusu alanın hiçbir siyasi partiye verilmediğini, alanın Beykoz Belediyesi’nin alanı olduğu ve siyasi partinin etkinlik yapmasına müsaade edilemeyeceğinin İYİ Parti temsilcilerine söylendiği kaydedildi.

Haber Merkezi

Gelecek Partisi Beykoz’dan ilk kez mesaj verdi
Önceki Gelecek Partisi Beykoz’dan ilk kez mesaj verdi
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı