Beykoz Belediyesinden atılınca meslek sırrını ifşa etti

  • 0
  • 14959
Beykoz Belediyesinden atılınca meslek sırrını ifşa etti
Beykoz Belediyesinden atılınca meslek sırrını ifşa etti

Son günlerde sosyal medya üzerinden ölmüş hayvanların fotoğraflarının servis edilmesiyle başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı. Beykoz Belediyesinde çalışan veteriner işten atılınca intikam almaya çalıştı.

Beykoz Belediyesi’nde çalıştığı sırada, sokaklarda ölen hayvanların görevi gereği fotoğraflarını çeken veteriner işten atılınca çekmiş olduğu resimleri yeni olmuş gibi PawGuards isimli bir örgüte servis ettiği ortaya çıktı.

Söz konusu bu örgüt ise, daha önce Beykoz Belediyesinde veteriner olarak çalışan kişinin 1 bucuk ay önce görevi gereği çektiği fotoğrafları, Beykoz Belediyesi hayvan katliamı yapmış gibi sosyal medyada yaydı.

Bu durum üzerine Beykoz Belediyesi yapmış olduğu açıklamada gelişmeleri anlatırken, söz konusu veterinerinde adli sicil kaydının kamu kurumunda çalışmasına imkan vermediği için işten atıldığını belirtti.

Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu son açıklamada şöyle denildi:

PawGuards isimli örgütün kurumumuza akıl almaz iftiralar ve kurgularla saldırması üzerine tekrar bir cevap verme gereği doğmuştur. Paylaşılan görüntülerle sistematik bir itlaf yapıldığı yalanı söylenerek, vicdan sahibi vatandaşlarımızın duyguları sömürülmektedir.

Görüntüler, iş akdi tarafımızca sonlandırılan veteriner hekim E.K. tarafından mevzuat gereği çekilmiştir. Hapis cezası bulunan E.K.’nın adli kaydı kamu kurumunda çalışmasını imkansız kılınca, iş akdi feshedilmiştir. Bunun üzerine E.K. çektiği fotoğrafları servis etmiştir.

Bu fotoğraflar, Beykoz’un çeşitli yerlerinde araba çarpması, başka hayvanların saldırması, hastalıklar gibi sebeplerle ölmüş ve merkezimize getirilmiş ya da ağır yaralı olarak getirilip tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış hayvanların görüntüleridir.

Bu hayvanlar, morga gönderilmeden önce mevzuat gereği fotoğraflanmakta ve bu fotoğraflar rapora koyulmaktadır. Ardından hayvanlar toplu olarak yasanın emrettiği şekilde gömülmektedir.

PawGuard bu fotoğrafları yorumlayarak, kırparak ve kurgulayarak bir infial oluşturmaya çalışmıştır. Amacının ne olduğu tarafımızca bilinmese de sosyal medya kullanıcıları tarafından çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Şu detay sosyal medyadaki takipçilerimizin dikkatini çekmiştir: PawGuard’ın kurucusu Erkin Erdoğdu’nun dün yaptığı canlı yayında, E.K. bu görüntüleri 1,5 ay önce gönderdiğini itiraf etmiştir.

Bunun üzerine sosyal medyadaki takipçilerimiz PawGuard kurucusu Erkin Erdoğdu’ya şu soruları sormuştur: “1,5 ay önce gelen görüntüler neden şimdi servis edildi? Bir plan ve kurgu mu var?”

Tekrar ediyoruz: Paylaşılan görüntüler Beykoz’un çeşitli yerlerinde ölü bulunmuş ya da ağır yaralı olarak merkezimize getirilip kurtarılamamış hayvanların morga gönderilmeden önce raporlanması amacıyla çekilmiştir.

Tüm görüntüler yasal işlemlerin bir parçasıdır ve bu görüntüler rant grupları tarafından kasıtlı şekilde çarpıtılmaktadır. Üzerine basarak söylüyoruz: Merkezimizde hiçbir zaman, hiçbir hayvan öldürülmemiştir. Aksi iddialar ahlaksız bir linç kampanyasının ürünüdür.

Merkezimizin kapıları geçmişte olduğu gibi bugün de herkese açıktır. Dileyen istediği zaman gezebilir. Merkezimiz, rant kapısı kapandığı için sosyal medyada tanımlandığı şekliyle “mama lobisi”nin hedefindedir. Bu lobiyle hukuk önünde hesaplaşacağımızı kamuoyuna tekrar duyururuz.

Haber Merkezi

Beykoz'da elektrik kesintileri (22-23-24 Aralık)
Önceki Beykoz'da elektrik kesintileri (22-23-24 Aralık)
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz