İşte Beykoz'un yeni spor kompleksi

  • 0
  • 4023
İşte Beykoz'un yeni spor kompleksi
İşte Beykoz'un yeni spor kompleksi
İşte Beykoz'un yeni spor kompleksi

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın müjdesini verdiği kapalı spor salonuyla ilgili detaylar belli oldu.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak farklı branşlardaki sahalarıyla sporseverleri kucaklayan "Beykoz Spor Ormanı" kapalı spor kompleksine kavuşuyor.

Modern bir projeyle ve çok amaçlı inşa edilen tesisin mart ayında hizmete açılması için çalışmalar dolu dizgin sürüyor. 

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin "spor başkenti" vizyonuna uygun yapılan kompleks özelde ilçedeki sporcu ve gençlerin kapalı spor tesisi ihtiyacını karşılarken konumu ve imkanlarıyla tüm şehre hizmet verecek.

8 milyon 479 bin m²’lik alanda kurulan "Beykoz Spor Ormanı"nın içinde 7 bin m² büyüklüğünde ve 2 katlı inşa edilen tesisin 1500 m² ebadındaki hentbol sahası, basketbol ve voleybol müsabakalarına ev sahipliği yapacak.

Liglerdeki en heyecanlı maçların oynanacağı tesis, 1908 kişilik seyirci koltuk kapasitesine sahip olacak.

İlçedeki çocuk ve gençlerin spor olanaklarını artıracak komplekste minderli sporlar için antrenman odaları da yer alacak.

Beykoz’un marka takımlarından Türkiye Şampiyonu Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı, yeni şampiyonluklara giden yoldaki maçlarına artık bu mekanda hazırlanacak.

Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Şampiyonası maçlarında rakip takımların ağırlanacağı komplekste uzman antrenörler eşliğinde yıldız sporcular da yetişecek.

Mart ayında hizmete açılması planlanan ve engelli erişimine uygun dizayn edilen tesis, kütüphane, kafeterya ve sosyal donatılarıyla sporculara ve sporseverlere konfor ve dinamizm sunacak.

Yeni kompleksin kapılarını açılmasıyla, mesire alanı, farklı spor branşlarındaki standart ve nitelikli sahaları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, kafe ve caminin yer aldığı Beykoz Spor Ormanından artık daha fazla kişi yararlanacak.

Haber Merkezi

İshaklıspor Beykoz’da şov yaptı
Önceki İshaklıspor Beykoz’da şov yaptı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz