İstanbul’da taşınmanın çileye dönmemesi için ev taşıma tüyoları

  • 0
  • 1925
İstanbul’da taşınmanın çileye dönmemesi için ev taşıma tüyoları

İstanbul’da taşınmayı planlıyorsanız birkaç ay öncesinden yavaş yavaş evinizi toplamaya başlamanız sizler için yararlı olabilir.

İstanbul’da taşınmayı planlıyorsanız birkaç ay öncesinden yavaş yavaş evinizi toplamaya başlamanız sizler için yararlı olabilir. Böylelikle süreç içerisinde karşılaşabileceğiniz problemlerle daha iyi başa çıkabilirsiniz.

Koli Biriktirmeye Başlayın

Taşınma kararınızı aldıktan sonra kolilere bol bol ihtiyacınız olacak. Eğer evden eve nakliyat firması kolileme konusunda sizlere hizmet sunmuyorsa bu noktada kendiniz koli bulmalısınız. Ücretli veya ücretsiz olarak bulabileceğiniz koliler taşınacağınız zaman en fazla ihtiyaç duyacaklarınız arasındadır.

Gereksiz Eşyaları Belirleyin

Yeni adresinize götürmek istemediğiniz eşyaları belirlemelisiniz. Gerçekten ihtiyaç duymadığınız eşyaları elinizden çıkarmalısınız. Böylelikle daha az eşyayı paketlemek ve taşımak gibi büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Eşyaları seçerken yeni mekanınızı da göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha ufak bir mekana taşınıyorsanız eşyalarınız yeni yerinizde kendisine yer bulamayabilir.

Paketlemeyi Planlayın

Paketlemeye başladığınız zaman sık kullanmadığınız eşyaları kolilere koyabilirsiniz. Ayrıca paketleme için iyi bir sıralama da yapmalısınız. Her oda için farklı bir plan elde edebilirsiniz. Hazırladığınız koliler hangi odaya ait ise o odanın bir köşesine kolileri koyabilirsiniz. Paketleme sıralamasını öncelik sıralamasına göre belirleyebilirsiniz.

Kırılacak Eşyaları Belirleyin

Kırılabilecek olan eşyaları tek tek ambalaj kağıtlarına sararak çift oluklu kolilerle muhafaza edebilirsiniz. Bu noktada kolilerin en alt kısmına ambalaj kağıtlarını koyarak ufak bir tabaka yapabilirsiniz. Ağır olanları ise kolinin en alt kısmına yerleştirebilirsiniz. İlk sırayı tamamladıktan sonra tekrar ambalaj kağıdı koyarak tampon bölge yaratabilirsiniz.

Değerli Eşyalarınızı Ayırın

Sizin için maddi veya manevi değeri yüksek olan eşyalarınızı yanınızda taşıyabilirsiniz. Eğer sizin taşıyabileceğiniz kadar hafif ve ufak boyutlu olan eşyalar varsa bunları bir kaç hafta önce paketleyerek ayrı bir köşeye koyabilirsiniz. Böylelikle son dakika bu tür işlerle uğraşmamış olursunuz.

Profesyonel Ekipleri Seçin

Nakliyat ekiplerinin profesyonelliğini araştırın. İstanbul gibi evden eve nakliyat konusunda çok fazla firmanın faaliyet gösterdiği şehirlerde aceleci davranmayın. İstanbul’da güvenilir evden eve nakliyat firmaları için Armut’ta yer alan özel seçeneklere de göz atabilirsiniz. Böylelikle zorlayıcı olabilecek taşınma sürecinizi en pratik ve kolay hale getirebilirsiniz.

Engin Altay'ın Beykozlu Sevgi Kılıç'a sert bakışları
Önceki Engin Altay'ın Beykozlu Sevgi Kılıç'a sert bakışları
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024