​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret

  • 0
  • 8393
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret
​SP'nin Beykozlu adaylarından Dost Beykoz'a ziyaret

Saadet Partisi'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları, Dost Beykoz'u ziyaret etti.

Saadet Partisi'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları, Dost Beykoz'u ziyaret etti.

Geçtiğimiz seçimlerde BBP ile ittifak yaparak, ülke genelinde 1 milyona yakın oy alarak, Meclis'e giren 4 partinin ardından 5. sırada yer alan Saadet Partisi, bu seçimlerde tek başına hareket edecek. Oldukça iddialı bir şekilde seçimlere hazırlanan Saadet Partisi'nde Beykoz İlçe Teşkilatı, İstanbul 1. Bölge Adayları'nı yanına alarak, Dost Beykoz'u ziyarete geldi. Milletvekili Adayları Ahmet Adnan Tüzün, Muammer Koç ve Şeref Kaçmaz, SP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı İsmet Soner ve SKM Başkanı Hafi Çağlar ile birlikte Dost Beykoz'a hedeflerini ve projelerini anlattı. SP Beykoz'un İlçe Başkanı iken Milletvekili Adayı olarak görevlendirilen Şeref Kaçmaz, barajın yüksek oy alınması halinde bir anlam ifade etmeyeceğini belirtti. Şeref Kaçmaz, "Önemli olan alınan oy sayısıdır. Ülkenin herhangi bir yerinde eğer oy sayımız diğer adaylardan fazla olursa, Anayasa Mahkemesi güvencesinde inşallah Meclis'e vekil gönderebileceğiz" şeklinde konuştu.

SP Beykoz İlçe Teşkilatı, beraberinde 1. Bölge Adayları'yla birlikte Dost Beykoz'u ziyaret etti. Dost Beykoz Başyazarı ve İmtiyaz Sahibi Kader Gür, SP heyetini, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak, Haber Müdürü Ferdi Güngör ve Köşe Yazarı Büşra Şen ile birlikte karşıladı. Oldukça samimi geçen sohbette, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan öncülüğündeki Saadet Partisi'nin geçmişte Türkiye'deki siyasete katkıları ve etkileri tartışıldı. Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür, Saadet Partisi'nin ülke için önemine dikkat çekerek, şöyle dedi:

Kader Gür: “Saadet Partisi, ülke için çok önemli bir siyasi hareket!”

"Biz, Saadet Partisi'nin öncesinde Refah Partisi'nin kültürünü gençliğimizde hem tanımış hem de kendimize örnek almış insanlarız. Saadet Partisi, bu anlamda hem Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismi hem de yüklendiği misyon anlamında oldukça önemli bir siyasi harekettir. Eksileri ve artılarıyla ben, Saadet Partisi'ne 1 Kasım Seçimleri'nde başarılar dilerim. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, hem seçimlerde kendi iradelerini ortaya koysunlar hem de seçimden sonra olası bir başarısızlıkta bile çıktıkları yolda ilerlemeye devam etsinler. Çünkü Saadet Partisi'nin taşıdığı misyon anlamında bu ülke için önemli bir işlevi olduğuna inanıyorum. Ben Saadet Partisi'nin ülke için çok önemli bir parti olduğunu düşünüyorum".

Bu konuşmanın üzerine SP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Şeref Kaçmaz, Kader Gür'e düşünceleri dolayısıyla teşekkür ederek, şu konuşmayı gerçekleştirdi:

Şeref Kaçmaz: “Saadet Partisi bu seçimlerde TBMM’ye Milletvekilini Anayasa’ya dayanarak gönderecek!”

"Bizler, gittiğimiz her yerde Saadet Partisi'nin ve özellikle de Necmettin Erbakan Hocamızın işaret ettiği Milli Görüş'ün çok önemli olduğu düşüncesini vatandaşlardan işitiyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Gittiğimiz her yerde vatandaşlardan, bizimle aynı görüşte olmasalar bile saygı görüyoruz. Ancak şimdiye kadar bunu bir türlü oya çevirmeyi başaramamışken, bu seçimlerde, 1 Kasım'da bu halkın teveccühünün oya da dönüştüğünü göreceğimize inanıyoruz. Çünkü ülkenin içinde bulunduğu durum bu sonucun ortaya çıkmasını mecbur kılıyor.

Eğer bizler herhangi bir yerde bir adaydan daha fazla oy alırsak, genelde yüzde 10 barajına bakılmaksızın Meclis'e Milletvekilimizi göndermeyi planlıyoruz. Bu konuda Sayın Genel Başkanımız Mustafa Kamalak, bir Anayasa Profesörü olarak, bu konuya açıklık getirmiştir. Avrupa Birliği'ne uyum yasaları çerçevesinde Anayasa'da gerçekleştirilen değişiklikler, bu konuda bize ışık tutmuştur. Eğer biz, bir bölgede, Saadet Partisi olarak, diğer adaylardan daha yüksek bir oy alırsak, Anayasa'ya dayanarak, Adayımızı TBMM'ye göndereceğiz".

Konuşmalar sırasında en ilginç konuşmayı SP'nin Beykozlu Milletvekili Adayları'ndan Ahmet Adnan Tüzün gerçekleştirdi. Aslen Şırnak Cizreli olan Tüzün, özellikle bölgede gerçekleşen olaylarla ilgili önemli bilgiler verdi. Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün SP Genel Başkanı'yla gerçekleştirdikleri Cizre ziyaretini hatırlatması üzerine Ahmet Adnan Tüzün, şunları söyledi:

‘SP’li Ahmet Adnan Tüzün, Genel Başkan Mustafa Kamalak ile gerçekleştirdiği Cizre ziyaretini anlattı’

"Evet, biz Sayın Başkanımızla bölgeye giderek, bir ziyaret gerçekleştirdik. Oradaki mahalleleri gezdik. Bizlere giriş sırasında, Polis Merkezi'nde 'Tüm sorumluluğu kendi üzerimize alıyoruz' şeklinde bir kâğıt imzalattılar. Gerçekten de bölgede yaptığımız gezi sırasında gördüklerimiz, bizleri derinden üzmüştür. Bir tehlike anında Devlet'in kendini koruması için kuşkusuz müdahale etmesi hakkı vardır ancak o bölgede gerçekleştirilen operasyonlarda ne yazık ki, yalnızca siviller can vermiştir. Hastalara ambulans hizmeti verilememiş, bu nedenle de insanlar hayatlarını kaybetmiştir. Sokağa çıkma yasağı, son derece trajik ölümlerle sonuçlanmıştır. Ancak yine de biz o bölgede Saadet Partisi'ne yönelik sevgi ve saygıyı gözlemledik ve bu da bizim 1 Kasım'daki umutlarımızı artırmıştır."

Konuşmaların ardından Saadet Partisi heyeti, beraberinde getirdikleri hediyeyi Başyazar Kader Gür'e takdim ettikten sonra, Dost Beykoz'dan ayrıldılar.

Haber Merkezi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun…
Önceki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun…
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz