‘Sakın Recep Tayyip Erdoğan demeyin...’

  • 04.02.2017 17:21
  • Güncelleme: 04.02.2017 17:33
  • Okunma: 10655 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Kadın Kolları’nın, Kavacık’ta ki İlçe Merkezi’nde ağırladığı Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, anayasa değişikliğini anlattı.
‘Sakın Recep Tayyip Erdoğan demeyin...’

Bayan cankurtaran birde uyarı yaptı: “Sakın recep Tayyip Erdoğan demeyin”

"Rejim değişikliğine “Hayır” diyor, Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz" başlığıyla yapılan konferansa,  Partili kadınların yanı sıra, İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Esra İspalarlı, ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör ve Meclis Üyesi Gülay Demirel’de hazır bulundu.

CHP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, çarpıcı açıklamalar yaptığı konuşmasında, "Sakın Recep Tayyip Erdoğan demeyin. Kimseyi ikna edemezsiniz" diye partilileri uyardı.

CHP Beykoz Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Rejim değişikliğine hayır diyor, Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz" konferansının ilk konuşmasını Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sabırhoşgör yaptı. Sabırhoşgör, katılımlarından dolayı örgüt mensuplarına teşekkür ederken burada bulunmanın öncelikli sebebinin Cumhuriyet'e sahip çıkmak olduğunu söyledi.

"Cânı canânı bütün vârımı alsında hüda"

Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, şöyle konuştu:

"Söz konusu vatan, milletin bekası ise işte o zaman ruhumuzla ve beden gücümüzle yılmadan mücadele ederiz. Biz ki kahraman Türk kadınları Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacılar, Gördesli Makbule'nin kurtuluş savaşı vermişlerin, vatanı kurtarmışların nesliyiz. Anadolu kadınıyız. Vatanımın toprağını sıksan şüheda fışkıracak şüheda... Öyle kolay mı Cumhuriyet değerleri Meclis'te birkaç elini vicdanına koyamayanların vereceği kararlarla teslim edilmesi. Can feda edildi! Canı cananı bütün varımı alsında hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda diyerek cephede şahadet şerbeti içenlerin kazandığı Cumhuriyeti teslim etmek yok. Eskiden mücadeleyi cephede kurşunlarla ve bombalarla veriyorduk. Bugün kent ve kırsal da yurdumun dört bir yanında masa başında emir veren bilinen ama ismi zikredilmeyen karanlık düşmanların iki dudağı arasından çıkan 'vur, patlat!' emriyle ölüyoruz. Bu gidişe hayır diyemezsek bir daha hiçbir şeye hayır diyemeyeceğiz."

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sabırhoşgör'ün konuşmasının ardından kürsüye Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran geldi. Cankurtaran, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını getirdiğini belirterek, tarihin yazıldığı değil bizzat yapıldığı günlerden geçtiklerini, vicdanların hiç bu kadar sorgulanmadığının altını çizdi.

Yaklaşık bir saat boyunca Cumhuriyet Halk Partili kadınlara hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, birçok konuya değindi. İşte Cankurtaran'ın konuşmasından satır başları...

"Çoban ateşi hepimizin yüreğinde var"

"Türkiye'nin durumunu ben şu anda okyanusun ortasındaki bir anafora benzetiyorum. Hepimiz gemideyiz. O gemiye zincir atıp çekip kurtaracak olan bütün samimiyetimle söylüyorum, Cumhuriyet kadınlarıdır. Nasıl 19 Mayıs'ta Bandırma Vapuru'nda atılan çoban ateşi hepimizin yüreğinde var o yüreğimizdeki ateşi tekrar yakma vaktidir."

"İlk önce sosyal medyayı organize etmeye karar verdik"

"Biraz neler yapmamız gerektiğiyle ilgili bilgi vermemiz gerekiyor. Genel merkez olarak kampanya sürecini nasıl yöneteceğimize dair yaklaşık üç haftadır toplantılar yapıyoruz. Şu sonuca vardık ki bu bir partinin meselesi değil, farklı beklenti, farklı ideoloji davası değil bu bir Türkiye davası dedik ve hayır tepkisinin oluşturulmasını Cumhuriyet Halk Partisi yerine sokağa bırakalım dedik. CHP olarak rozetlerimizle değil, rozetsiz olarak; altı okumuzu kullanarak değil Türk bayrağını kullanarak tüm çalışmaları yapalım dedik. Hayır cephesi oluşturduğumuz taktirde karşı tarafın safları sıklaştıracağını biliyoruz. İlk önce sosyal medyayı organize etmeye karar verdik. Sosyal medyada dönen videoların yüzde 70'i bizler sürdük. Değişik hesaplardan, hiçbirince CHP veya altı ok kullanmadan anonim şeklinde sosyal medya da hayır kelimesini olumlu kullanmayı özellikle önemseyerek çalışıyoruz."

"Broşürler için Cumhurbaşkanının imzasını bekliyoruz"

"Bütün taslaklarımız bitti, broşürler bastırmak üzereyiz. Broşür dağıtımı için Cumhurbaşkanı'nın imzalamasını bekliyoruz. Çok kısa, çok öz konuyu anlatan el bildirgeleri hazırladık. Bunların hiçbirinin üzerinde CHP logosu olmayacak. Birçok gönüllüyle görüşerek şu ana kadar bine yakın slogan hazırladık. Türkiye'nin dört bir yanından gönüllüler hayır için çalışmaya geliyorlar. Şu ana kadar maddi talebi olanda olmadı."

"Sakın ola ki olayı AKP, CHP, MHP, HDP noktasına getirmeyin"

"Kazanmak için en önemlisi geçmişi unutup tamamen geleceğe odaklanarak azimle çalışmalıyız. Sakın ümitsizliğe düşmeyin. Hangi anket şirketi ne derse desin. Hedefe kitlenin. Fakat sakın ola ki hedef çok tehlikeli bir şeydir. O sizi hemen kontrol altına alabilir. Biz şu anda bütün olarak hayıra kitlendik. Görüşmelerimizde bundan dolayı bazı şeyleri kaçırabiliriz. AKP şu anda karşısındaki gönüllüleri nasıl ikna edeceğine dair çok sıkı eğitim veriyor. Bütün hedefleri bizim moralimizi bozmak olacaktır. Sakın ola ki olayı AKP, CHP, MHP, HDP noktasına getirmeyin."

"Sakın ola, Recep Tayyip Erdoğan demeyin bu safları sıklaştırır"

"Bu ülke meselesi. Hiç Recep Tayyip Erdoğan'dan bahsetmeden söyleyeceğimiz şey bu. Bugün Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyor olabilirsin ama on yıl sonra diyelim hiç sevmediğin bir partinin lideri başkan olursa ne olacak? Bunu söyleyin. Bu sistem bir kişinin eline geçtiğinde ne olacak duygusunu vermeye çalışın. Bu çok önemli bir şey. Sakın ola, Recep Tayyip Erdoğan demeyin bu safları sıklaştırır, zaten ikna da edemezsiniz; boşuna zaman harcamayın. Mümkün olduğunca CHP kimliğinin dışında çalışalım. Birçok evlere gireceksiniz. Çok katı Erdoğan sever insanlarda denk gelecektir. Ama onlara bunun bir sistem değişikliği olduğunu anlatın. Bütün ülkenin geleceğini bağlamak doğru değil."

Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'ın konuşmasının ardından katılımcılara Meclis'te kabul edilen 18 madde ayrıntılarıyla anlatıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz