Siyaset

Prizren ve Mesudiye'de Beykoz'un eli var

 Prizren ve Mesudiye'de Beykoz'un eli var
13.07.2016 15:58
| | |
4747

Foto galeri

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz Olağan görüşmelerine 2 günlük gecikmenin ardından bugün başladı.

Her ayın ilk Pazartesi günü gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantıları, bu ay gerçekleşen Ramazan bayramı ve Mesudiye'deki Beykoz Tepesi açılışı nedeniyle 13 Temmuz 2016 Çarşamba günü gerçekleştirilebildi. Temmuz ayı olağan toplantısında hem AK Parti hem de CHP koltuklarında boşluklar göze çarparken, salt çoğunluğa ulaşılması dolayısıyla toplantıya başlandı. Fen İşleri Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nden gelen iki teklifin ilgili komisyonlara gönderilmesinin ardından oturum, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından sonlandırıldı. Bu ayın ikinci ve son toplantısının 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirileceği bildirilirken, kapatılan oturumun ardından 1 saati aşkın süreyle toplantıya devam edildi. kayda geçmeyen toplantıda ise Beykoz Belediyesi'nin iç ve dış görünümünün tamamen değişeceği 'Yeni Bina' hakkında bilgi paylaşıldı ve Beykoz'un Kardeş Şehirleri Kosova Prizren ve Ordu Mesudiye ilçelerinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında videolu bir tanıtım yapıldı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Temmuz Olağan toplantısı, açılış, yoklama ve 10 Haziran 2016 tarihli tutanağın oybirliğiyle kabulünün ardından başladı. Tekliflerin ilgili müdürlüğe gönderilmesi sırasında ise gündemdışı olarak söz alan Meclis Kâtiplerinden Erdal Demir, Mesudiye'deki evinde de konuk ettiği Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile AK Partili ve CHP'li Meclis Üyelerine ilçeye katkılarından dolayı teşekkür etti. Açılış dolayısıyla Mesudiye'ye gelememiş olan Meclis Üyeleri'ni de Beykoz Tepesi'ni görmeye davet eden Erdal Demir, bu sırada kendilerini yine memnuniyetle ağırlayacağını da sözlerine ekledi. Oturumu kapatarak, sunumların ekrana yansıtılmasını isteyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Belediyenin 'Yeni Binası' hakkında bilgi verdi.

Yücel Çelikbilek: "Bu bina güvenilir değil"

İçerisinde bulundukları mevcut Belediye Binasının tehlike arz ettiğini dile getiren Yücel Çelikbilek, yenilenecek binayla birlikte hem Belediyenin vatandaşlar için daha kullanışlı hem de güvenilir olacağını kaydetti. Binanın dış ve iç düzeninin tamamen değişeceğini ancak dış görünüm bakımından şimdiki görüntüsünü de andıracağını dile getiren Yücel Çelikbilek, yeni binanın 250 bin vatandaşa layık bir yer olacağını kaydetti.

Daha sonra geçilen sunumlarda ise önce Kosova Prizren'de Ramazan ayında Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İftar Sofrası ve buna bağlı etkinlik ekrana geldi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in selamlarını ilettiği iftar yemeğinde Türkiye adına resmi görevde bulunan Priştina Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç da bir konuşma yaptı ve katkıları nedeniyle Beykoz Halkı adına Beykoz Belediyesi'ne teşekkür etti. Prizren görüntülerinin ardından ise ekrana bu kez Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte AK Parti ve CHP'li Meclis Üyelerinin de katılım gösterdiği Mesudiye'de yapımı tamamlanan Beykoz Tepesi ile ilgili açılış görüntüleri ekrana geldi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz Olağan, Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, Prizren, Priştina, Büyükelçi, Kıvılcım Kılıç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"