Siyaset

"Onların üçü gelsin, ben tek başıma"

2014.08.31 00:00
| | |
4072

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, tapu dağıtılacak halka yönelik AK Partililerin din istismarcılığı yaptığını söyledi.

Yücel Çelikbilek'in yargılandığı bir davada müfettişlere, ‘İmza benim imzamdır ancak Belediye Meclisi'nden geçmeyen Başkan imzasının bir geçerliliği yoktur’ dediğini belirten Hızır Yılmaz, "Senin imzanın geçerliliği yoksa senin sözünün nasıl olacak? Ey Yücel Çelikbilek! Senin sözüne kim insansın, niye inansın?" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde AK parti Beykoz İlçe Merkezi’nde Çubuklu sakinleriyle bir araya gelen ve‘Bana güvenin’ diyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in sözlerini eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Başkan'ın konuşmasında din sömürüsü yaptığını savundu. Başkan Çelikbilek’in Çubuklulu vatandaşlara ‘Bana doğru düzgün adamla gelin, işten anlayan adamla gelin’ sözleriyle kendisini kastettiğini söyleyen Yılmaz, Yücel Çelikbilek'i bilgi yarışına davet etti. "İsterse AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer'i isterse de Bölge Milletvekillerinden AK Partili Metin Külünk'ü yanına alsın; dilediği televizyon programında, dilediği gazeteci / sunucu eşliğinde kendisiyle 2B tapularıyla ilgili tartışmaya hazırım. Onların üçü gelsin, ben tek başınayım. Hodri meydan!" diyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, "Başkan Yücel Çelikbilek, Hızır Yılmaz'dan da CHP'den de rahatsızlık duymaktadır" diye konuştu.

'İmam Hatip Lisesi kime verilecek?'

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nda basın açıklaması yapan Hızır Yılmaz, ilginç bir iddiayı da gündeme taşıdı. Tokatköy'de bulunan İmam Hatip Lisesi hakkında çeşitli duyumlar aldıklarını açıklayan Yılmaz, lisenin 'ihtiyaç yok' gerekçesiyle yıkılacağını ve yerinin bir tarikat vakfına tahsis edileceğini iddia etti. "İmam Hatip'li çocuklarımızın da güvencesi yine CHP'dir" diyen Hızır Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bundan kısa bir süre önce Beykoz'daki bir taşınmaz Anakent Belediyesi'ne 197 parsel karşılığında verildi: Beykoz Kışla Binası. Gerekçe neydi? Beykoz Kışla Binası'nı Anakent'e vermek; karşılığında da 197 parseli Anakent'ten alarak orada oturanlara dağıtmak. Bizden onay istediler, biz de verdik. Ancak gördük ki, ondan kısa bir süre sonra 197 parsele karşılık, 18 tane Belediye'ye ait taşınmaz daha verildi. Şimdi soruyorum: Beykoz Belediyesi bundan sonra 197 parsel karşılığında sahip olduğu taşınmazlardan daha kaçını verecektir? Bu verme işlemi ne zaman sonlanacaktır? Sayın Belediye Başkanı, Kışla Binası için "Kışla binası tarihi bir binadır. Zaten işimize yaramıyor. Biz vatandaşın işi görülsün diye veriyoruz. Burası müze yapılacak" demişti. Peki. Şimdi elimizde Anakent bir komisyon kararı var. Burasını Üsküdar merkezli bir vakfa, Aziz Hüdayi Hazretleri Vakfı'na 25 yıl ücretsiz bedelsiz verildiği yazıyor. 197 parsel karşılığı kadar değerli olan bir yer ise niye şimdi bu vakfa verildi? Bu yer Beykoz'un halkı için, topluma açık şekilde kullanılamaz mıydı?

Şimdi bir şeyi daha dillendireyim 'Yok' desin. Tokatköy'de İmam Hatip Lisesi'ni 'ihtiyaç yok' diye almaya çalışıyor musunuz? Alıp orayı bir tarikat vakfına verme gibi bir niyetiniz var mı? Sayın Belediye Başkanı'na buradan seslenmek istiyorum: O çocukların imam hatip okulunu da yine size aldırmayacak olan CHP'dir. Ona da müsaade etmeyeceğiz. Siz istediğiniz zaman istediğiniz yeri oradan alıp buraya veremezsiniz. O İmam Hatip Lisesi'nde okuyan çocukların da savunucusu yine Cumhuriyet Halk Partisi'dir"

'Karagümrük ve Çingeneler'

Çubuklularla yapılan görüşmede Başkan Yücel Çelikbilek'in ‘Siz bize güvenin, biz sizi ne zaman mağdur ettik?’ dediğini hatırlatan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, bu sorunun yanıtının belli olduğunu savundu. "Sayın Yücelçelikbilek'e şimdi soruyorum: 500 yıl Karagümrük'te yaşayan bu toplumun en renkli vatandaşı çingeneleri yerlerinden, yurtların eden iktidar anlayışı yoksa başka bir partiye mi aitti?" diyen Yılmaz, Başkan Yücel Çelikbilek'e seslenerek, "Artık CHP'de sırtını sıvazlayacağı, bir sıkıntın olursa gel diyeceği ilçe başkanlarını bulma dönemi kapanmıştır. CHP, AKP ile ancak mücadele eder" şeklinde konuştu.

'Bu dünyada CHP, öte dünyada Allah sorar'

AK Parti'nin yeni yerine taşınmasını da kutladıklarını belirten CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, sözlerini şu şekilde bitirdi:

"Yeni binaları demokrasimize katkı sağlayacaksa hayırlı olsun. Biz buna saygı duyarız. Ancak yandaş müteahhitlerin paralarıyla, ihale sahiplerinin paralarıyla olmuşsa, bunun hesabını bu dünyada Cumhuriyet Halk Partisi, öte dünyada da Allah sorar."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Hızır Yılmaz, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"