'Öğretmenlik kutsal bir meslektir'

  • Güncelleme: 26.11.2011 00:11
  • Okunma: 7638 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okul müdürleri ve öğretmenlere İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde akşam yemeği verdi.
'Öğretmenlik kutsal bir meslektir'

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen program nedeniyle öğretmenlerle bir gün geçikmeli biraraya geldiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “öğretmenlik kutsal bir meslektir”dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliği yaptığı davette, Kaymakam Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardımcıları Yüksel Baki, Hanefi Dilmaç, Nevin Çalışkan ve Metin Torun’un yanı sıra okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Sunumunu Mehmet Abay’ın yaptığı gecede konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğretmenliğin hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Öğretmenlerimizin yaş ortalaması oldukça genç, bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Onların emin ellerde olması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Avrupa’da öğretmenler oldukça yaşlı, bu yüzden bize gıpta ediyorlar”

Beykoz’a yakışır yeni kültürel ve sanatsal mekânlar oluşturma gayreti ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Çelikbilek, “Değerli öğretmenlerimizin daha kaliteli ortamlarda eğitim vermesi, çocuklarımızın ise eğitim alması için yeni okulların yapılması için sürekli çalışma içerisindeyiz. Şuanda da sizlere bir kütüphane yapıyoruz ve Kültür Sarayımızı yeniliyoruz, buradaki büroları boşaltıyoruz Artık sanat için kullanılacak”dedi.

Belediyemiz sempozyum hazırlığı içerisinde

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün yaptığı konuşmada, kültürel çalışmalara değinerek şu ifadelere yer verdi: Kültür Merkezi’ni kullanmakta Milli Eğitime düşüyor, bunu için programlara hazır olun. Belediyemizin bir hazırlığı var. Bu hazırlığı buradan ilk olarak ben açıklıyorum. Belediyemiz bir sempozyum hazırlıyor. Bu hazırlık da 2012’de bitecek. Ben bu oluşuma destek olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım.”

Vanlı konuklar 6-7 ay kalacak

Van’dan gelem depremzede aileler için çok sayıda daire kiralandığını da söyleyen Ergün,“İlçemizde 6–7 ay kalacaklar. Bu zaman içinde kalıcı konutlar bitmiş olacak. İlçemize gelen depremzedelerin tabi ki okuyan çocukları var. Bunlar gayet normaldir ki sorunlu çocuklar. Bunların kayıtlı olduğu okullara çok önemli işler düşüyor. Ben şahsen bu konuda sizlere son derece güveniyorum.” şeklinde konuştu.

Bazı öğretmenlinde kısa cümlelerle düşüncelerini ifade ettikleri yemek sonrası Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğretmenlere kırmızı gül verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz