Yaşam

Mesudiye’de Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı

 Mesudiye’de Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı
12.07.2016 12:54
| | |
9679

Foto galeri Video galeri

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde Beykoz Belediyesi’nin yapımını üstlendiği “Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı” hizmete açıldı.

Ramazan Bayramı’nın 3. günü bölgeye giden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekilerin yanı sıra Mesudiye Belediyesi’nden yetkililerinde katıldığı törenle Tepe’nin açılışı yapıldı.

İller Bankası’ndan gerekli desteği alabilmesi için nüfusunun 250 binin üzerinde olması gereken Beykoz’da, eksik kalan nüfusunun tamamlanabilmesi yönünde başlatılan kampanya sürecinde, “Beykoz’da yaşayıp, ikametlerini memleketlerinde tutuyorlar” şeklinde eleştirilen Mesudiyelilere Beykoz Belediyesi büyük bir hizmet yaptı.

Açılış töreni; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Suphi Uçak, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özkan Ayduğan, Beykoz ve Mesudiye Belediyeleri meclis üyeleri ve Mesudiyeli vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.Yücel Çelikbilek’in önerisi ile İstanbul İli Beykoz ile Ordu ili Mesudiye ilçeleri Beykoz Belediye Meclis kararı ile kardeş belediye olmuş, bu kapsamda Mesudiye’ye, “Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı” yapılması için Beykoz Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Raporu oy birliğiyle kabul edilmişti.

Hukuki gereksinimlerin karşılanması sonrası Mesudiye'ye, Beykoz Tepesi  Projesi kazandırıldı. Proje dâhilinde alana hizmet binası, çocuk oyun alanları, yapay kale şelalesi, oturma alanları, yürüyüş parkurları ve tarihi kale görünümlü çevre duvarlarından oluşan yapılar kazandırıldı.Başkan İsa Gül’den, Çelikbilek’e teşekkür

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül: “İkinci vatanım olan Beykozlu olmaktan gurur duyuyorum. Mesudiye, Türkiye’de en fazla sivil toplum kuruluşu olan ilçedir. Beykoz Belediyesi ile Kardeş Belediye olmamız ise bizleri memnun etti,  kendilerinden yatırım aldık. Mesudiye Belediyesi Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı Projesi çerçevesinde, ilçemizin çehresini değiştirecek surlarımızın ve kulemizin yapımını tamamladık. Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen Beykoz Belediye Başkanı Sn. Yücel Çelikbilek’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.Başkan Çelikbilek, Mesudiye'nin köylerine ziyaretlerde bulundu

Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı'nın açılışının ardından bölgeden ayrılmayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, heyetiyle birlikte, bir dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak Mesudiye Derebaşı Köyü'nde Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül'ün de katıldığı Derebaşı Köyü Cami açılışına katılan Çelikebilek, buradan Mesudiye Çukuralan Köyü'ne geçti.

Çelikbilek’ten Çukural’a su deposu sözü

Başkan Yücel Çelikbilek, Mesudiye Çukuralan Köyü’nde sohbet ettiği vatandaşlara, ihtiyaçları olan su deposunu yapacağı sözünü verdi.

Mesudiye Bayırköy'de Keşkek Şenliği'ne de katılan Başkan Çelikbilek, buradan Çaltepe Köyü'ndeki şenliklere katıldı ve Mesudiye Meydanı'na gelerek, burada vatandaşlarla sohbet etti. Keşkek Şenlikleri'ne katılmaya Yeşilce Mahallesi ve Gülpınar Mahallesi'nde devam eden Başkan Çelikbilek, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül'ü makamında ziyaret etti. Başkan Çelikbilek ve beraberindeki heyet son olarak Beykoz Belediye Meclis Üyesi Erdal Demir'in Gölköy'deki evinde misafir oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Tepesi, Mesudiye, Sosyal Yaşam, İsa Gül, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"