İlk iftar sevinciyle Beykoz Sahilinde Ramazan başladı

  • 0
  • 3375
İlk iftar sevinciyle Beykoz Sahilinde Ramazan başladı
İlk iftar sevinciyle Beykoz Sahilinde Ramazan başladı
İlk iftar sevinciyle Beykoz Sahilinde Ramazan başladı
İlk iftar sevinciyle Beykoz Sahilinde Ramazan başladı

Ramazan Ayı’nın ilk iftar sevinci ve bereketi Beykoz’da ilçe sahilinde kurulan iftar çadırıyla yaşandı.

Boğaz manzaraları çadırda bir araya gelen bin ilçe sakini aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğuna ortak oldu.

Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı’nın manevi güzelliklerini toplumun tüm kesimleriyle paylaşmak  üzere bu yıl da ilçe sakinlerini manzaraları iftar çadırında ağırlıyor.

Birlik, Beraberlik ve Rahmet Ayı temasıyla Beykoz sahili etkinlik alanında kurulan iftar çadırı ilk akşamından, büyük bir aile sofrasında yaşamak isteyen ilçe sakinleriyle dolup taştı.

Boğaz manzarasında iftar yapmak için ailece ve komşularıyla sahile gelen ilçe sakinleri aynı yemeğin yanı sıra kardeşlik ve huzuru paylaştı.

Akşam ezanından önce iftar sevinciyle masalarda yerini alan ilçe sakinlerine Kuran-ı Kerim tilaveti, ney ve müzik dinletisi sunuldu.

Beykozlulara hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum

Başkan Murat Aydın ise ilk iftarını İshaklı Mahallesi sakinleriyle yaptı. Beykoz Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan İshaklı Cami ve meydan düzenlemesinin açılışını yapan Başkan Murat Aydın mahalle sakinleri nezdinde tüm ilçe sakinlerine hayırlı, bereketli ve esenlik dolu bir Ramazan Ayı diledi.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde her akşam ilçe sakinlerine yönelik sevilen ilahiyatçılarla Ramazan söyleşileri, konserler ve Kuran tilavetinin yapılacağı etkinlerin ilk konuğu Yazar Hatice Kübra Tongar oldu.

Aile ve topluma yönelik çalışmaları ilgiyle takip edilen Yazar Hatice Kübra Tongar çocuklara Ramazan’ı sevdirmek üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi ve oruçluyken günlük iletişim dilinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda büyüklere rehberlik edecek bilgiler verdi.

Ramazan Ayı’nın ilk akşamında Kavacık Yaşam Merkezini neşeyle dolduran çocuklar ise  birbirinden renkli gösteri ve animasyonlarla doyasıya eğlendi.

Haber Merkezi

Beykoz Mehmet Akif Şiir Müzesi Ramazan'da da ziyaretçilerini bekliyor
Önceki Beykoz Mehmet Akif Şiir Müzesi Ramazan'da da ziyaretçilerini bekliyor
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz