AK Parti Beykoz'da iftar sofralarına konuk oldu

  • 01.05.2022 14:59
  • Güncelleme: 01.05.2022 19:18
  • Okunma: 2985 kez
  • Yorum: 1
Ramazan ayının tamamında sahada çalışmalarını sürdüren AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Muhammed Hanefi Dilmaç'ın başkanlığında ilçenin her noktasına el uzattı.
AK Parti Beykoz'da iftar sofralarına konuk oldu

Çok sayıda sofraya misafir olan partililer yaşlı ve hasta vatandaşla bir araya geldi. Camide cemaatle, kütüphanede gençlerle, sokakta vatandaşlarla bir araya gelen partililer pandemi nedeniyle iki yıldır özlenen kucaklaşmaları bu yıl yaşadı.

Ziyaret ve programlarla, ana kademe, kadın ve gençlik kolları, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatları tam kadro sahada varlık göstererek Ramazan’ın güzelliğini Beykoz ile paylaştı.

5 Bin 910 hanede gönül sofrası kuruldu

Ramazan’da çalışmalarına ara vermeyen AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan ayının bereketini, her akşam bir ailenin sofrasında misafir olarak paylaştı. Ramazan ayı süresince 5 bin 910 hanede oruçlar açılarak ihtiyaç sahibi ailelere 400 liralık sosyal yardım kartı verildi.

250 Aile Ramazan kardeşi oldu

Komşuların derdine ortak olarak güçlü gönül bağları kuran partililer hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan "Beykoz’da Ramazan Kardeşliği" projesini de gerçekleştirdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mihribah Belma Satır, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere hayırseverler kendilerine emanet edilen 250 aile ile iftar vaktinin bereketini yaşadı.

Ailelere gıda, fatura ve kira desteği de sağlandı.

Birçok yönde ihtiyaç sahiplerine el uzatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye fitre ve zekat yardımında bulundu.

Sahada 7’den 70’e herkese ulaşarak çalışan AK Parti Beykoz teşkilatı, Kadir Gecesi’nde camilerin neşesi çocuklar için de çeşitli hediyelerin bulunduğu keseler dağıttı.

İftarda ve iftar öncesinde vatandaşların kapısına çalarak hal hatır soran, derdini dinleyen, partililer mazlumları da yalnız bırakmadı.

Teşkilat mensupları toplam bin 30 hasta, yaşlı, engelli, yetim ailesi, şehit yakını ve gaziyi ziyaret ederek dertlerine ortak oldu.

AK Parti Beykoz teşkilatı, İdlib’de savaş mağduru çocuklara da içinde çeşitli hediyeler bulunan 500 adet mutluluk kolisini yetim çocuklara teslim etti.

Öte yandan Ramazan ayında dünya evine adım atacak 3 yetim genç kızın tüm çeyiz ihtiyaçları karşıladı ve geleneksel bir şekilde süsleyerek teslim etti. Her bayram olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesinde de 50 yetim çocuk bayramlık kıyafetlerle sevindirildi.

AK Parti’de Ramazan’ın kadim geleneği olan "İftara 5 Kala" etkinliği ile yollarda, otobüs duraklarında iftara yetişemeyen komşulara çeşitli iftarlıklar ikram edildi.

"Bereketli bir ay geçirdik"

Bir ay boyunca birçok çalışmaya imza atarak çok mutlu bir Ramazan geçirdiklerini belirten AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Bu kutlu ayın önemine ve anlamına uygun bir şekilde çalışmanın gayreti içerisinde olduk." dedi.

Dilmaç, şunları kaydetti:

"İftar buluşmalarımızla, hane ve esnaf ziyaretlerimizle, sahur programlarımızla toplumumuzun tüm kesimleriyle buluşup gönül bağlarımızı sağlamlaştırdık. Ana kademe, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte hamdolsun bereketli bir Ramazan ayı geçirdik. Teşkilat mensuplarımız 7’den 70’e herkesin kapısını çalarak, dertlere derman, sıkıntılara ortak oldu. Ramazan ayının manevi atmosferini en güzel ve en verimli şekilde yaşamaya özen gösterdik. Artık mağfiret günlerinin sonuna yaklaştığımız bu mübarek vakitlerde idrak edeceğimiz bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

RAMİZ (2 ay önce)

Sarayın iftarlarında sefa sürenler, şaşalı sofralardan kalkmayanalr halka tek hurma, kek ve suyu reva görmüşler..

Yorum Yaz