"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"

  • 0
  • 7754
"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"
"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"
"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"
"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"
"Köseler benim 35 yıllık dostumdur"

MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alattin Köseler seçim çalışmalarına Yenimahalle’den başladı.

Yeni mahalle Seçim İrtibat bürosunun açılışında konuşan MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, daha önce, çeşitli dedikodular sonucunda oluşan, “Köseler aday olursa istifa ederim” şeklindeki sözleri de, “Köseler benim 35 yıllık dostumdur” diyerek yalanladı.

MHP Beykoz İlçe Başkan Ali Emanet, Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, Meclis Üyesi adayları Bahattin Furuncuoğlu ve Nagihan Akan gibi isimlerin katıldığı bir programla Yenimahalle Seçim İrtibat bürosunun açılışı yapıldı. 

İrtibat bürosunun açılışı MHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı BahattinFuruncuoğlu’nun duaları ile açılış gerçekleşti. 

MHP’de aday adayı olduktan sonra çekilen Bahattin Furuncuoğlu, Alaattin Köseler’in her zaman yanında olacağını ifade ederek, “artık biz bir ekip olduk. Beykoz’u daha güzel noktalara taşımak adına elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi. 

Yenimahalle Köseler’i Sevecek 

Kısa bir konuşma yapan MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet“Beykoz’un Yenimahalle’si her dönem aynı yoksulluk, fakirlik ve geri kalmışlık noktasından bu zamana kadar ileri adım atamamıştır.” İfadelerini kullanarak, Yenimahalle fakir, geri kalmış olsa da burada yaşayan insanların gönlü zengindir” dedi. 

Çalışmalarımız Belediye Başkanı’nı rahatsız etmektedir 

Emanet, Yenimahalle’deki alt yapı sorunlarına da değinerek, “Bizim Yenimahalle’ye daha öncelerde de ziyaretlerimiz olmuştu. Geçen Yıl 23 Şubat’ta Yenimahalle son durağında bir kanalizasyonun ormana akması ve son durakta yaşayan vatandaşların unutulmuş olduklarını basın aracılığı ile Beykoz kamuoyuna ve Beykoz’u yönetenlere duyurmaya çalıştık. Fakat aldığımız duyumlara göre orada oturan vatandaşlarımızın sıkıntısı devam etmektedir. Bizim buralarda yapmış olduğumuz bu tip çalışmalarımız Beykoz Belediyesi’ni ve Başkanını rahatsız etmiştir. Bunun üzerine Yücel Çelikbilek bizleri itham ederek, bizim bu işlerden anlamadığımızı, güya kendisinin bu işleri çok iyi bildiğini zannederek, gece apar topar Beykoz’daki yerel gazetemizin birisinden beyanat vererek bizlere cevap vermeye kalktı. Artık bu işe dur demenin zamanı geldi. Alaattin Köseler’e yetki verdiğinizde bu sorunlar ortadan kalkacak ve Köseler’i Yenimahalle sevecektir bundan eminim.” dedi. 

Köseler Benim 35 Yıllık Dostumdur 

Ali Emanet, “Alaattin Köseler benim yaklaşık 35 yıllık dostumdur. Geçmiş dönemlerde arkadaşlarımızın birçoğunun olduğu gibi farklı yerlerde siyaset yapabilir, fakat benim her arkadaşımın siyasi tercihlerine saygım vardır. Bunu buradan basın mensupları aracılığı ile Beykoz halkına tüm samimiyetimle duyuruyorum ve hiç şüphesiz Alaattin Köseler’i sonuna kadar destekleyeceğim”şeklinde konuştu. 

Alaattin Köseler ile hiçbir sorunum olmadı 

Alaattin Köseler ile ararlarında her hangi bir çekişmenin olmadığına değinen Ali Emanet,“bunu basına yanlış aksettirenler olabilir. Görüyor ve okuyoruz. Ben onların hepsinin çıktılarını aldım, biriktiriyorum benim beyanatımmış gibi ve benim ağzımdanmış gibi haberler yapılıyor onlara da saygı duyuyorum ve Beykoz’un yerel basınını seviyorum.” dedi. 

AK Partililer Köseleri susturmaya çalıştı 

Alaattin Köseler’in konuşma esnasında AK Parti seçim arabasının yüksek sesle müzik çalıyor olması, MHP’lilerin tepkisini çekti. 

Sesin bitmesini bekleyen Köseler, ses kesilmeyince konuşmasına devem etmek zorunda kaldı. Köseler, Beykoz Yenimahalle’den yerel seçim çalışmalarımızı başlatıyoruz, Beykoz Yenimahallelilere mülkiyetteki sıkıntılarını anlatan yazılı bir broşürü kapı, kapı çalarak dağıtacağız. Broşürdeki bilgiler Beykoz’daki Yenimahalle’nin mülkiyet haritasında sokak, sokak hangi alanlara girdikleri bu alanlarda mevcut Belediye yönetiminin yaptıkları uygulamanın açıklamalarını bulacaksınız yalnız açıklamalar değil yanında çözüm olarak da bilgilendirmeleri göreceksiniz” dedi. 

Köseler gün boyunca Yenimahalle’de seçim çalışmalarına devam ederekmülkiyetproblemine ilişkin bilgilerin yer aldığı bir broşür dağıttı. 

Haber Merkezi

Herkes oturduğu evi iyileştirebilecek
Önceki Herkes oturduğu evi iyileştirebilecek
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı