Siyaset

"Kale gibi durursanız, kaybetmeyiz!"

2014.09.03 00:00
| | |
3352

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çavuşbaşı sakinleriyle bir araya geldi.

Çavuşbaşı Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nde konuşma yapanBaşkan Çelikbilek, vatandaşlara 2B konusunda bilgi verirken, "Allah'a şükür bu iş artık bitmiştir. 'E, burada bir şey olursa, ne olur?' diyenler vardır. Bir şey olmaz yahu. Sizin gibi adamlar varken, AK Parti burada seçim mi kaybedecek? Siz eğer sağlam, kale gibi durursanız AK Parti burada seçim kaybeder mi?" şeklinde konuştu.

Çavuşbaşı Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'ne Yardımcısı Hanefi Dilmaç ve Belediye İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu'yla birlikte gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Beykoz genelinde 23 bin parsel 2B olduğuna dikkat çeken Başkan Çelikbilek, bunun 10 bin küsur parsellik kısmının da Çavuşbaşı'nda olduğunu anlattı. 10 Şubat itibariyle tebligatların gitmeye başladığını vurgulayan Çelikbilek, toplamda 10 bin tebligat olduğu için gönderimin zaman aldığını söyledi. Kale gibi duran ve basiret sahibi Beykozlu vatandaşların AK Parti'ye sahip çıkacağına inandığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, seçimi kaybetmeyeceklerini ancak kaybettikleri durumda da gelecek olan kişinin, hazırlanan protokol dışına çıkamayacağını kaydetti.

Beykoz'un öncesinde genel siyaset konusundaki görüşlerini dile getiren Başkan Çelikbilek'i kalabalık bir topluluk ilgiyle dinledi. "Türkiye artık dünyaya kendini kabul ettiriyor. Türkiye, 'Artık kusura bakmayın ben de varım. Bu dünyadaki kaynaklardan halkımın hakkını istiyorum' diyor" diyerek sözlerine başlayan Çelikbilek şunları söyledi:

’Çelikbilek: 30 Ağustos 2014 Büyük Gün’

"Onlar da 'Sen misin bunu isteyen' diyorlar ve 'Türkiye'ye böyle bir devlet başkanı yakışmıyor' diyorlar. 'Halkının menfaatlerini düşünmeyen, onu savunmayan, daha çok dış güçlerin menfaatleri doğrultusunda yürüyen bir insan var, o Türkiye için daha uygun olur'diyorlar. Ancak ben inanıyorum ki, bu millet, bu halk, onların bu heveslerini kursaklarında bırakacak. Aslında olay şu: Ağustos 2014. Bu tarih, önemli bir tarih. 30 Ağustos 2014... Ne var o tarihte? Sizler yani halk, bilerek ve isteyerek Devlet Başkanı'nı yani Cumhurbaşkanını seçeceksiniz. İlk defa... Bu millet dünyaya geldi geleli, kaç bin yıllık tarihi var bilemem; 5 binlik 4 binlik... Bu kadar zamanda halk, kendi devlet başkanını hiç seçmemiş. Cumhurbaşkanını hiç seçmemiş. Bu halka devlet başkanı seçme hakkını birileri çok görüyor. Bu halkı geri kafalı olarak değerlendiriyorlar: Bağnaz, tutucu, iş bilmez, işe yaramaz, göbeğini veya kafasını kaşıyan adam olarak görüyorlar. 'Kim bunlar ki, Cumhurbaşkanı seçsinler' diyorlar. 'Biz yukarıdan talimat veririz. Basın ve medya yoluyla birini ortaya çıkarırlar, şişirirler. Onu biz seçtiririz. O da artık bizim emirimizde olan birisi olur' diyorlar. Çünkü onlar biliyorlar ki, Recep Tayyip Erdoğan eğer Cumhurbaşkanı seçilirse, ona ve ekibine söz geçiremezler"

Genel siyasete yönelik eleştiri ve görüşlerini dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kendi eleştirisini yine kendisi yaparak şunları kaydetti:

‘Recep Tayyip Erdoğan çare buldu’

"Siz şimdi diyorsunuz ki: 'Başkan bırak bize hikâye anlatmayı, bu 2B'ler ne oldu, ondan bir haber ver'. Hepinizin hastalığı şu anda bu. Bakınız bu hastalığa çareyi Recep Tayyip Erdoğan buldu. Dedi ki bana: 'Çavuşbaşı'nda benim hemşerilerim var. Biraz rahatsızlar. Onların hastalığı var' E peki ne yapacağız? 'Alın' dedi bize 2B'leri Belediye olarak. Türkiye'de ve İstanbul'da bir benzeri olmayan işi bize yaptırdı. 'Gidin onların gönlünü alın!' dedi. Biz de geldik, gönlünüzü almak için çalışma yaptık. Biraz ileride Çekmeköy var, Ümraniye var. Yine bakarsanız Sulanbeyli'ni Sancaktepe'yi görürsünüz. Karşıya bakarsanız, Eyüp'ü Kemerburgaz'ı Çatalca'yı görürsünüz. Türkiye'nin her yerinde toplam 580 bin parsel 2B alanı var. Bunun 23 bin parseli de Beykoz'a ait. Bunun 10 bin küsur parseli de Çavuşbaşı'na ait. Türkiye'de hiçbir kimsenin cesaret edemediğini Beykoz Belediyesi yaptı ve buralara talip oldu"

2B'lerin üzerindeki birincil hakkın TOKİ'ye ait olduğunun altını çizen Başkan Çelikbilek, ikinci hakkın da yine Beykoz Belediyesi'nde olmadığını ve Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu kaydetti. İlçe belediyesi olarak üçüncü sırada olmalarına karşın büyük bir özveri örneği göstererek, Beykoz'daki 2B'leri üzerlerine aldıklarını kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, muhalafet partisi CHP'nin Meclis Üyeleri'ni de eleştirdi:

"Buraya şimdi geliyor ya bir zat Başkan Adayı olarak. Onun ilçe başkanlığı sırasında kendi partisinin meclis üyesi buraları almamıza karşı çıktılar. Bankadan kredi almak için oylama yaptık, oylamada 'hayır' oyu kullandılar. Bunları bileceksiniz. Geldiklerinde soracaksınız: 'Arkadaş, siz niçin buraları Belediye olarak alınmasına karşı çıktınız?'.  Sorun bakalım adamcağızlara. Öyle bol keseden atmasınlar! Biz buraları aldığımız için onlar gelip burada konuşabiliyorlar. Almasaydık, doğru ya da yanlış bu konuda derdi olan hiçkimse konuşamayacaktı. Bu imkânı yine sizlere biz verdik, Yücel Çelikbilek verdi."

‘1 Lira indiremezler!’

Tapuların Ocak ayı içerisinde devrolduğunu anlatan Yücel Çelikbilek"Şimdi gönül rahatlığıyla çalışıyoruz" diye konuştu. Zorlukların da yaşandığını ancak Maliye Bakanlığı'nın sistemine artık entegre olduklarını anlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek10 Şubat itibariyle tebligatların gönderilmeye başlandığını ancak toplamda gönderilecek 10 bin tebligat olduğu için hepsinin bir anda yapılamayacağını belirtti. Tebligatların ulaşmamasıyla ilgili de açıklama yapan Yücel Çelikbilek şunları söyledi:

"Allah'a şükür bu iş artık bitmiştir. 'E, burada bir şey olursa, ne olur?' diyenler vardır. Bir şey olmaz yahu. Sizin gibi adamlar varken, AK Parti burada seçim mi kaybedecek? Siz eğer sağlam, kale gibi durursanız, size bu imkanları veren Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durursanız; durmak basiretini gösterirseniz, AK Parti burada seçim kaybeder mi? Niye kaybetsin? He, oldu ki kaybettik. Yine bir şey olmaz. Bizim yazdığım şartlar ve hükümler aynen geçerlidir. Siz bakmayın onların dediğine. 'Efendim, ben gelir fiyatları indiririm'. 1 Lira indiremezsin! Hatta 50 kuruş indiremezsin. Size söyleyecekleri tek cümle vardır: 'Abi, gözünü sevim, ben yapacaktım bu işi ama bu Yücel Çelikbilek var ya, öyle bir yapmış ki, fiyatları kazığa bağlamış, çıkartamıyorum ya'. Diyeceği bu. Çünkü KDV yok, ÖTV yok, bir vergisi yok"

‘Kavacık trafiği rahatlıyor, metro geliyor’

Program, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ardından vatandaşların sorularıyla devam etti. Bir vatandaşın Kavacık’taki trafik sorununu anımsatması üzerine Başkan Çelikbilek, konunun yargıya taşınması nedeniyle 4 yıldır bu konuda çalışma yapılamadığını, yargının artık tamamlandığını, kısa zaman sonra Kavacık’ta İBB’nin çalışma yapabileceğinin müjdesini verdi. Öte yandan yine bir başka vatandaşın metro isteğine Başkan Çelikbilekolumlu yanıt verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek“O konuda Sayın Topbaş’tan geçtiğimiz ay söz aldık. İnşallah ikinci köprüye metrobüs yapılacak ve Beykoz da trafik sorununu çözmüş olacak” diye konuştu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çavuşbaşı, Hanefi Dilmaç, Trabzonlular Derneği, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"