İHH Beykoz'un Gazze hassasiyeti sürüyor

  • 0
  • 8857
İHH Beykoz'un Gazze hassasiyeti sürüyor
İHH Beykoz'un Gazze hassasiyeti sürüyor

İHH Beykoz Şube Başkanlığının başlattığı ilçe genelindeki Filistin farkındalık çalışmaları devam ediyor.

Paşabahçe Meydanında Cuma namazının ardından gerçekleştirilen farkındalık çalışmasında Gazze'de yaşananlar fotoğraf sergisiyle anlatılmaya çalışılırken, İHH Kadın Kolları da oturma eylemi yaptı.

Beykoz Paşabahçe Mahallesindeki camide kılınan Cuma namazının ardından İHH Kadın Kollarının başlatmış olduğu oturma eylemine katılan Ekrem Tuncer, İsrail'in Filistin'deki katliamına bireysel olarak tepki göstermenin zorunluluk olduğunu söyledi.

Tuncer yaptığı konuşmada, bireysel olarak gösterilebilecek tepkiler arasında İsrail'e açık desteğini belirten Starbuck, Mc Donalds, Carrefour gibi firmaları boykot etmenin yanında banka kartlarında da Troy kullanımına geçilmesinin önemini anlattı.

Tuncer, yaptığı konuşmada, "Biz yeterince tepki gösteremiyoruz. Starbucks'ta kahve içene içme diyoruz. Git Gazze'de savaş diyor bana. Yahu biz sana savaş demiyoruz ki en azından destek verme diyoruz" dedi.

Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca kıssasını dinleyicilerle paylaşan Tuncer, "Devlet şunu yapmamış bunu yapmamış. Bırakın, biz bireysel olarak ne yapıyoruz ona bakalım. Şu zulme karşı Gazzelilerin yanında olalım. Bizim için cenaze namazı kılmayın diyorlar. Ölü olan sizsiniz, biz değiliz diyorlar. Ne olursak olalım, komünist, İslamcı, sağcısı, solcusu ne olursak olalım bu şanlı mücadeleye destek olmak zorundayız. İnsanın en önemli vazifesi budur." diye konuştu.

Tuncer, şunları kaydetti:

"Bugün Yahudi kredi kartlarıyla geldiniz alışveriş yaptınız. Paşabahçe esnafından geldiniz bin liralık alışverişinizi yaptınız. Bunun 40 lirası bankaya kesiliyor, bu 40 liranın 12 lirası yazılım ücreti olarak siyonizme gidiyor. Yani sen ekmek alsan da bu para ona gidiyor. Su alsan da siyonizme hizmet ediyorsun. Ne yapacağız? Yerel Troy çıktı. Bunu bankamızdan isteyeceğiz. Master'ı Visa'yı kaldır, Troy ver diyeceğiz. Türkiye'de 60 milyon kredi kartı var. Bin lirada 12 lira ben niye siyonizme vereyim, adamlar benim paramla beni vuruyorlar."

Başkan Ekrem Tuncer, İHH olarak R. Şahin Köktürk Spor Salonunda 28 Kasım günü Filistin'e destek gecesi düzenleyeceklerini duyurdu.

Haber Merkezi

Beykoz dikkat dalga boyu 7 metreyi bulacak
Önceki Beykoz dikkat dalga boyu 7 metreyi bulacak
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz