İHH Beykoz Temsilciliğinden Gazze Gecesine davet

  • 0
  • 2821
İHH Beykoz Temsilciliğinden Gazze Gecesine davet
İHH Beykoz Temsilciliğinden Gazze Gecesine davet
İHH Beykoz Temsilciliğinden Gazze Gecesine davet
İHH Beykoz Temsilciliğinden Gazze Gecesine davet

İHH Beykoz Temsilciliği 28 Kasım 2023 Salı akşamı düzenleyeceği Gazze gecesi öncesi bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Kavacık’taki Vakıf temsilciliğinde yapılan değerlendirme toplantısına, mahalle muhtarları, STK ve Spor kulüplerinden temsilciler katıldı. Toplantı öncesi emekli öğretmen Murat Kahraman Yasin-i Şerif okudu.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer konuşmasında, İHH’nin Gazze halkına sahip çıkmak adına yapmış olduğu çalışmaları anlatırken, şu anda Gazze’de var olan tek yardım kuruluşunun İHH olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler aracılığı ile bölgede yardımlara devam ettiklerini zaten daha önceden İHH’nin bölgede kurulu bir düzeni olduğunu ifade eden Tuncer elektrik olmaması nedeniyle bombalanan konutlardan aldıkları tahta parçaları ile ateş yakarak yemek pişirildiğini söyledi.

Mavi Marmara anıtının da bombalandığını hatırlatan Ekrem Tuncer, dünyada en çok çocuğunun öldürüldüğü yerin Gazze olduğunu ve her on dakikada bir çocuğun katledildiğini dile getirdi.

28 Kasım 2023 Salı akşamı saat 19.00’da Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinde düzenleyecekleri gecede İsrail ürünlerinin boykot edilmesinin gereğine dikkat çekeceklerini ifade eden Tuncer, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın da katılacağı gecede Gazze ile kurulacak canlı bağlantılar ile yaşanan felaketin gözler önüne serileceğini dile getirdi.

“İnsanlığın Onur Sınavı GAZZE” başlığı ile düzenlenecek gecede, Grup Yürüyüş ve Ömer Karaoğlu’nun sahne alacağı bildirilirken, Ekrem Tuncer düzenlenecek geceye Beykoz halkının davetli olduğunu söyledi.

Ekrem Tuncer 28 Kasım gecesi Beykoz’dan İsrail’i telin eden kuvvetli bir ses çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

İHH Beykoz Temsilciliğinin yapmış olduğu değerlendirme toplantısına; Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal, Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı İlkay Yücel, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanvekili Emre Şahin, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ve Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu gibi isimler hazır bulundu.

Gecede İsrail’in Filistin halkına yönelik yapmış olduğu katliama yönelik duygu ve düşüncelerde ifade edildi.  

Haber Merkezi

Beykoz’da dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi gençleri bekliyor
Önceki Beykoz’da dijital Yetkinlikler ve Girişimcilik Merkezi gençleri bekliyor
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı