İHH Beykoz Temsilciliği değerlendirmeyi Bolu’da yaptı

  • 0
  • 4711
İHH Beykoz Temsilciliği değerlendirmeyi Bolu’da yaptı
İHH Beykoz Temsilciliği değerlendirmeyi Bolu’da yaptı
İHH Beykoz Temsilciliği değerlendirmeyi Bolu’da yaptı

İHH Beykoz Temsilciliği son bir yıl içinde yapılan faaliyetleri değerlendirmek üzere Bolu Aladağ’da 3 günlük kamp yaptı.

İstanbul’dan birçok ilçenin değişik periyodlarla katıldığı kampta çeşitli eğitimlerde verildi. Birinci günde, Cemal Yılmaz tarafından, “Dava adamı olmak” ve “teşkilatlı çalışmanın önemi” başlıklı dersler işlenirken, ikinci günde ise İHH teşkilatlarının kaynaşma programları vardı.

Kamp programının değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda ise İHH’nın Bolu Aladağlar’daki tesisleriyle ilgili görüşler alınırken, yaşanan eksiklikler not edildi.

İki gün süre ile devam eden kamp programında İHH teşkilatları birbirleriyle kaynaşma imkânı bulurken, doğa yürüyüşleri ve çeşitli sportif faaliyetlerde yapıldı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in başkanlık ettiği heyette, Mikail Akyıldız, Uğur Yoleri, Abdullah Hisar, Cengiz Aksu, Ercan Sarı, Serdar Karakuş ve Raci İnan gibi isimler yer aldı.

Ekrem Tuncer, İHH’nin Bolu Aladağlar’daki tesislerinde çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelmiş olmalarının çok faydalı olduğunu, doğal bir ortamda uzun uzun sohbet etme fırsatı yakaladıklarını ifade ettiği açıklamasında, İHH Beykoz Temsilciliği olarak son bir yıl içinde yapmış oldukları çalışmaları hatırlattı.

Önümüzdeki dönemde daha güzel işler yapmak ve daha çok ihtiyaç sahibi insana faydalı olmak istediklerini dile getiren Tuncer, İHH’nin Türkiye’nin yüz akı olan yardım kuruluşlarından birisi olduğunu ifade etti.

Tuncer, Beykoz teşkilatı olarak uluslar arası yardım kampanyalarından ziyade Beykoz’da dan İHH’nın kapısına gelen hiç kimseyi boş çevirmediklerini, geçtiğimiz kış mevsiminde Suriye’ye Beykoz’dan 7 tır yardım gönderdiklerini ve bunların yanında ara ara yapılan bağışlarında Genel Merkez koordinesinde bölgeye ulaştırıldığını kaydetti.

Tuncer, Beykoz’da ihtiyaç sahibi 100 aileye 1000’er TL yardımda bulunduklarını, bunun yanında soba, kömür ve binlerce kişiye de erzak yardımı yaptıklarını hatırlattı.

Her yıl tekrarlanması planlanan kamp programını tamamlayan ekip Pazar günü Bolu’dan ayrıldı.

Haber Merkezi

Beykoz'da sabaha karşı feci kaza 2 ölü
Önceki Beykoz'da sabaha karşı feci kaza 2 ölü
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)